Церква Покрову Пресвятої Богородиці (с. Королівка, Івано-Франківська область)

Село Королівка налічує близько тисячі осіб.

Богослужіння проводилися в невеликій богослужбовій каплиці Покрову Пресвятої Богородиці, збудованій 1904 року. Землю для церкви пожертвував п. Петро Ткачук.

З 1960 р. по 1989 рік храм був закритий комуністичною владою.

У 1989 році, стараннями громади села, особливо п. Анни Цибульської, Богослужіння відновилися, однак церковця вже не могла вмістити всіх парафіян. Тому в 1994 році, за значного сприяння місцевих меценатів - п. Михайла Угорського, Героя України п. Василя Ткачука, п. Івана Симотюка, громада розпочала будівництво нового храму в центрі села.

Значне сприяння надавала сільська влада, зокрема сільський Голова п. Василь Гушулей, та районна влада.

В 2002 році було освячено новий храм Покрову Пресвятої Богородиці, збудований за проектом та авторським наглядом коломийського архітектора п. Миколи Шевчука.

В 2007 році збудовано дзвіницю з трьома дзвонами. Територія церкви – 0,97 га, огороджена та обсаджена.

В 2012-2015 роках завершено художній розпис храму.

В рамках Екологічної ініціативи УГКЦ у 2016 р. посаджено парафіяльний сад на 50 дерев.

Оскільки в селі немає школи та дитячого садка, біля церкви в 2008 р. збудовано катехитично-реколекційний будинок, де постійно займаються діти Катехитичної школи, проводяться зустрічі МХО «Діти Світла», регулярні молитовні зустрічі спільноти «Матері у Молитві» та інші заходи.

На 10-літній ювілей храму 14.10.2012 р. Б. Святу Літургію очолив святитель храму – Архієпископ і Митрополит Преосвященний Кир Володимир Війтишин.

Стара церковця Покрову Пресвятої Богородиці використовується для заупокійних Богослужінь.

У 2014-2017 роках проведено капітальну реставрацію старого храму.

На парафії постійно проводяться різноманітні духовно-катехитичні заходи, концерти до Дня Матері, свята Миколая, Дні пам’яті героїв Небесної Сотні та ін.

Щороку проводяться літні відпочинково-катехититичні табори для дітей у горах або на парафії, паломництва до відпустових місць, екскурсії.

Парохом с. Королівка з 1989 р. по 2006 рік служив о. Василь Коновалюк (тепер – парох сусіднього села Корнич).

Розклад богослужінь

Неділя та всі свята:
7.30 год – Утреня;
8.30 - Акафіст до Пресвятої Богородиці.
9.00 – Свята Літургія.
В будні: Служба Божа – 9.00 год.

Вечірня (перед святами), Хресна Дорога (в часі Великого Посту) – 18.00 год.
Щосуботи Літургія в наміренні спільноти «Матері у молитві» – 9.00 год.

Час сповіді

Свята Тайна Сповіді уділяється перед кожною Літургією чи Богослужіннями, а також за потреби парафіян в храмі чи вдома.