Церква святого Йосафата (м. Червоноград, Львівська область)

Історія парафії св. Йосафата УГКЦ у м. Червоноград творилась протягом багатьох років. В середині літа 1990 року блаженніший Іван Мирослав Любачівський освятив наріжний камінь і місце під будівництво нового храму святого Йосафата. Спочатку Богослужіння відправляли в маленькій капличці о. Мар’ян Чернега і о. Ієронім Кокоцький. Згодом громада святого Йосафата укріпилася кількісно і фінансово, огородила територію і побудувала велику каплицю. Громада складалася з політв'язнів і їх родин, які за любов до своєї Батьківщини провели свою молодість у сталінських концтаборах, і не маючи матеріальних благ, хотіли побудувати величний храм.


Почали зводити храм у травні 1993 року. Перший священик новоствореної парафії був призначений у квітні 1992 року – о. Михайло Нискогуз. Влітку 1993 року був призначений другий священик - Мирослав Банах. У 1994 році - третій священик Іван Банах, на жаль, покійний. У 1999 році на парафію призначили отця Дмитра Дмитраша. У 2005 році розпочав своє служіння у храмі ще один священик - о. Роман Сковрон, а в 2011 – о. Василь Палчинський.


Отримавши свободу, УГКЦ все більше розправляла свої крила і обіймала своїх духовних дітей. З самого початку заснування парафії в храмі організували церковний дорослий хор, дитячий хор, почала діяти недільна школа, створили братство тверезості, Матері Божої Неустанної Помочі, “Апостольства Молитви”. На парафії за благословенням Преосвященного Михаїла почала діяти катехитична школа ім. о. Йосафата Воротняка, де задіяна покласова система освіти. Вихованці школи під керівництвом своїх провідників багаторазово здійснювали духовні прощі по Святих і історичних місцях нашої Батьківщини, неодноразово покоряли найвищі точки Карпат. На храмове свято св. Йосафата (25 листопада 2007 р.) єпископ освятив новий храм. У недільні і святкові дні відправляються чотири Божественних Літургії, а в будні - дві. Надзвичайно активно діє в парафії спільнота Матерів в Молитві, апостольство Доброї Смерті. Наймолодшою організованою духовною спільнотою в парафії є “Кришталеві дзвіночки” - діти від З до 9 років під керівництвом п. Оксани Гейко, яка також є керівником молодіжного церковного хору. Цей хор регулярно має поїздки для виступів і відпочинку. Учасники побували з виступами в Польщі, Хорватії, Франції і в багатьох куточках нашої України. Марійська і Вівтарна дружини діють з початку заснування парафії. При парафії діє каса допомоги бідним, вдовам і сиротам, з якої адресну допомогу отримали і отримують тисячі людей і не тільки з нашої парафії. Щороку влітку організовується літній духовно-відпочинокий табір для дітей «Веселі канікули з Богом». За час існування парафії відбулося багато реколекцій і духовних місій. На даний час завершується розпис храму і будівництво дзіниці-музею. Також на території храму розташована поминальна каплиця Успіння Пресвятої Богородиці.


Розклад богослужінь

Будний день:

понеділок, середа, п’ятниця – ранком Св. Літургія за всяке прошення,
вечором – за померлих
вівторок, четвер, субота – ранком Св. Літургія померлих,
вечором – за всяке прошення
6.45 – Утреня
7.30 – Св. Літургія
17.30 – Вечірня
18.00 – Св. Літургія
Окремо:
Травень – після ранішньої і вечірньої Літургій молебень до Пресвятої Богородиці
Червень – після ранішньої і вечірньої Літургій молебень до Серця Христового
Щосереди ранком, після Св. Літургії, молебень до Пр. Богородиці і молитви на оздоровлення;
Перший четвер місяця – вечором і перша п’ятниця ранком Св. Літургія Апостольства Молитви
Перша п’ятниця місяця – вечором Св. Літургія Марійської Дружини
Другий вівторок місяця – вечором Св. Літургія спільноти «Матері в молитві»
Друга субота місяця – вечором Св. Літургія апостольства Доброї смерті
Остання субота місяця – вечором Св. Літургія архибратства Матері Божої Неустанної Помочі
Остання п’ятниця місяця – ранком Св. Літургія за звільнення від узалежнень

Неділі і свята:

6.30 – Утреня
7.30 – 1 Св. Літургія
10.00 – 2 Св. Літургія
13.00 – 3 Св. Літургія
17.30 – Вечірня
18.00 – 4 Св. Літургія

Храм відчинений

Храм відчинено щоденно з 6.30 до 19.30 год.

Час сповіді

щоденно: перед Святою Літургією

в неділю і свята: на всіх Літургіях

Перелік