Храм Зіслання Святого Духа (с. Сухота, Львівська обл)

Церква Зіслання Святого Духа була побудована 1937 року. До 1946 року на парафії служив о. Казановський, який також опікувався громадою села Боратин. Після Львівського псевдо собору 1946 року до 1958 року на парафії служив о. Романюк (РПЦ). По тому церкву використовували як склад, де зберігались отрутохімікати і вона була майже зруйнована. В часи підпілля вірні збирались по хатах і слухали Богослужіння з Ватикану.
Вперше після легалізації УГКЦ, літургію в храмі відслужили 1991 року. Село поділилось на дві конфесії греко-католицьку і православну. Першими греко-католицькими священиками були о. Василь Козак, о. Ігор, о. Іван Вихор, о. Богдан Вихор.
З нагоди святкування 20-ї річниці виходу УГКЦ з підпілля поставлено пам’ятний хрест, який пожертвувала родина Морозюків. Стараннями громади було відновлено престіл, кивот, тетрапод, куплено церковний посуд, зроблено реставраційні роботи зовні храму.
21 січня 1996 року на парохії перебувала копія ікони Матері Божої Зарваницької. У 1995 році відбулось паломництво до Марійського духовного Центру у с. Зарваниця. На парохії проводиться катехизація дітей, які готуються до Першого урочистого Святого Причастя та діє недільна школа.