Церква Пресвятої Трійці (м. Броди, Львівська область)

Парафіяльний храм у місті Броди. Розташований у східній частині Бродів — колишньому передмісті «міста в мурах». Збудований 1744 року.

Церква Святої Трійці пережила за свою історію не одну реставрацію. Головний престол з унікальною іконою Святої Трійці був встановлений в 1829 році. З 1960-х років церква перебудована під клуб. У 1994 році в церкві проводиться нова реконструкція. Всередині і зовні її реставрують за проектом автора Б. Кіндзельского. За його задумом встановили новий іконостас з використанням окремих елементів старого (18 століття).

У дворі, поруч з церквою, розташована дзвіниця, представлена ​​в такому ж дерев`яному стилі. Проста і в той же час досить унікальна архітектура робить акцент на українській національній культурі. Атмосфера, яку зберігає церква, передає настрій і дух пережитих подій. Невелика за розмірами, але величезна по місткості глибинної історії, вона привітно поділиться своїми скарбами з кожним парафіянином.

Класично тридільна, хрестоподібна, сладається з бабаинця, нави, та вівтаря, одноверха. До нави з півночі та півдня прибудовані квадратні в плані бокові галереї . До вівтаря, з півночі, прибудована невелика різниця. В 1960 році, комуна вирішила в церкві розмістити клуб і тоді храм перебудували. В 1994 році церкву повернули до попередньго стану, відреставрували ззовні і в середині, встановили новий іконостас використавши єлементи старого іконостасу XVIII століття, що уціліли після комуністичної орди.

Було розібрано не потрібні прибудови та відновлено купол над навою. Злівої сторони від головного входу у храм розташована дерев’яна дзвіниця у два яруси з шатровим дахом. В 2011 році церква виглядала трохи інакше. Десь у проміжку між 2011 та 2014 роком храм ззовні відреставрували, після чого він став ще кращим та урочистішим.