Парафія Святих Кирила і Методія, під опікою Отців Згромадження Воплоченого Слова (Івано-Франківськ)

Парафія Святих Кирила і Методія, УГКЦ, якою опікуються Отці Згромадження Воплоченого Слова належить до Івано-Франківського деканату (декан о. Іван Репела, парох с. Опришівці) Івано-Франківської Єпархії УГКЦ і знаходиться на території с. Крихівці Івано-Франківської Міської Ради (масив Долина).

У 2004 р. владика Софрон Мудрий,ЧССВ, створив парафію Свв. Рівноапостольних Кирила і Методія в тому районі, де знаходився наш Новіціат, поручаючи її нашому Згромадженню. Велика та незабутня подія в історії нашого масиву та житті всіх його мешканців відбулася 10 березня 2004 року, коли преосвященний владика Івано-Франківської Греко-Католицької Єпархії Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ, вирішив створити нову парафію в межах території с. Крихівці-Долина. За Божим вподобанням нам пощастило бути під покровом славних братів Кирила і Методія, учителів та апостолів слов’янських народів, які євангелізували та охрестили люд давніх слов’янських країн та їх культуру. Сучасне подвижництво нашого Згромадження Воплоченого Слова є, у певному сенсі, продовженням історичної місії свв. Кирила і Методія. Вони, без сумніву, допоможуть нам відродити та охрестити свою епоху.

У тому ж році (2004 р.) було посвячено хрест і започатковано проект будівництва парафіяльного храму.

11 березня 2004 р. правлячий єпископ Івано-Франківської Єпархії УГКЦ затвердив проектні пропозиції монастирського храму для парафії свв. Кирила і Методія.

Початки, як завжди, були дуже скромні, але протягом десяти років ми бачили, як кількість парафіян збільшилася, бо у масиві поселялися нові жителі.

Першим настоятелем парафії було призначено о. Фернандо Браво, ВС, а з березня 2007 року і понинішній день парохом є о. Йосафат Бойко, ВС.

За катехизацію на парафії відповідають сестри Воплоченого Слова.

24 травня 2004 р. владика Софрон Мудрий поблагословив наріжний камінь храму. На цій події були присутні і гості Згромадження з Італії, які приїхали в Україну з нагоди ієрейських свячень о. Йосафата Бойка: оо. Данель Сіма та Карлос Перейра, ВС.

29 червня 2007 року монастир Воплоченого Слова у Крихівцях відвідав кардинал та епископ-емерит Вашингтону Теодор МакКаррік. У монастирській каплиці з нагоди тридцятиліття своїх єпископських свячень він відправив Святу Літургію. Також кардинал поблагословив котлован для будівництва храму рівноапостольних Кирила та Методія.

У травні 2008 року протягом 3 днів перед парафіяльним святом було проведено першу парафіяльну місію, яка закінчилася на храмовий празник. У цей день було посвячено каплицю Богородиці Помічниці Християн біля воріт монастиря.

23 травня 2009 року єпископ-емерит Софрон Мудрий посвятив Ораторій святого Дона Боско (Ораторій – це місце, де збираються діти та молодь для молитви, розмови, катехизації, занять та ігор. Від лат. oro – говорю, молю. – Прим. ред.)

На даний час ведеться будівництво монастирського храму. Значну фінансову підтримку для реалізації цього проекту надала держава. Великі зусилля роблять також і парафіяни.

6 квітня 2009 р. парафію відвідав Кир Володимир Війтишин. Під час цього візиту він ознайомився зі станом будівництва. Владика був присутній на вечірні свята Благовіщення у монастирі оо. Воплоченого Слова у Крихівцях. З нагоди 25-ліття Згромадження єпископ поблагословив пам’ятну ікону Благовіщення при вході до монастиря.

19 січня 2010 року було освячено новий Хрест біля будівництва Храму, так як старий був зламаний через погодні умови.

Є мощі св. Йосафата Кунцевича, мощі св. Миколая Чудотворця, мощі св. Івана Павла ІІ, мощі св. Валентина, мощі св. Івана Золотоустого та інші.

Розклад богослужінь

НЕДІЛЯ 20: І НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

08.15: Утреня. 09.00, 11.00: Божественна Літургія. Катехизація.

Середа, 23: 18.00 – Літургія Передшеосвячених Дарів. СОРОКОУСТИ. 19.30 – ШКОЛА ВІРИ.

П’ятниця, 25: ДЕНЬ ЗГРОМАДЖЕННЯ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА

09.00 – Подячна Божественна Літургія з нагоди Дня Згромадження.

17.00 – Літургія Передшеосвячених Дарів. СОРОКОУСТИ. 18.30 – ХРЕСНА ДОРОГА.

Субота, 26: 08.15 – Утреня. 09.00 – Літургія за померлих, Панахида.

НЕДІЛЯ 27: ІІ НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

08.15: Утреня. 09.00, 11.00: Божественна Літургія. Катехизація.

Середа, 30: 18.00 – Літургія Передшеосвячених Дарів. СОРОКОУСТИ. 19.30 – ШКОЛА ВІРИ

Храм відчинений

Окрім богослужінь, коли є потреба і при кожній нагоді.

Час сповіді

В часі богослужінь є присутній один священик для сповіді