Церква Введення в Храм Пресвятої Богородиці (смт Гірник, Львівська область)

Рішенням XX сесії Гірницької селищної ради №88 від 4. 09. 2001 р. передано церкві смт Гірник капітальні вкладення незавершеного будівництва школи в селищі Гірник на суму 551 тис гривень. У січні 2001 року проведено збір мешканців селища, за участю отця Івана Квітковського, декана отця П. Якимця, отця В. Дубецького, де вирішено що головою церковного братства буде настоятель церкви отець Іван Квітковський. Після обрання отець Іван призначив своїм першим помічником Василя Остапчука.

Владика Михаїл Колтун відправив 28. 04. 2002 р. Архиєрейську Службу Божу, посвятив хрест, камінь і місце під будову нової церкви в честь Блаженного священномученика Миколая Чернецького. З весни 2003 року Церковний комітет займається виготовленням технічної документації на будівництво нової церкви. Першим помічником о. Івана у будівництві храму став Петро Степанович Кіщак. У липні 2004 року за участю декана о. Петра Якимця, о. В. Дубецького і о. Івана Квітковського заклали і освятили камінь у фундаменті нової церкви. Велику допомогу в будівництві церкви надали жителі селища: Курівчак Андрій, Курівчак Володимир, Гоменюк Юрій, Гурніцький Йосип, Галунка Зеновій, Димарчук Григорій. Значну матеріальну допомогу надавали Криштопа Микола, Криштопа Юрій, Грабінський Ігор, Штокаль Теофіл.

При парафії діє церковний хор, керівник Горбатська Ірина Іванівна. Хор зайняв друге місце на конкурсі церковних хорів деканату. Ведеться співпраця із школою. Під час Великого Посту, проводяться духовні навчання. Організовуються прощі і відпусти до Жовкви, Зарваниці, Крехова, Страдча, Джублика (Закарпатська обл.). Парафія бере участь у відзначенні знаменних дат. Величною подією для всіх вірних була зустріч із Папою Римським Іваном Павлом II у Львові, у якій взяли учась наші парафіяни.

Розклад богослужінь

Неділя:
9:00 - Утреня
10:00 - Божественна Літургія

П'ятниця: 9:00 - Літургія

Субота: 9:00 - Літургія (за померлих)
19:00 - Вечірня