Церква святих Володимира і Ольги (м. Львів)
У неділю, 12 серпня 1990 року, на місці, де зараз зведено новий храм, відбувся великий мітинг. Із церкви Переображення Господнього прийшли парафіяни з хоругвами. Було посвячено камінь під будову храму. З того часу, і до квітної неділі 1991 року, щонеділі і свята, біля посвяченого каменю відбувалась Свята Літургія, незважаючи на спеку, дощ, сніг чи мороз.
Восени 1990 розпочалась будова церкви-каплички, посвячення якої відбулось у квітну неділю 1991 року.
Відтак відбувся конкурс на проект нового храму. Затверджено проект архітектора Мирона Вендзиловича.
В скорому часі, із вересня 1991 року розпочались будівельні роботи. Головним будівельником призначено Ярослава Стецьківа. Перший етап будови храму – закладання палів фундаменту тривав впродовж осені 1991 року, а весною 1992 року ці палі з’єднувалися залізобетонною подушкою. Голова франківської районної ради, п. Василь Дзера був своєрідним куратором будови. Щовівторка п. Василь відвідував будівельний майданчик, а раз на місяць проводив збори за присутністю архітектора, конструктора, пароха, виконроба і представників парафіяльної ради.
У 1994 року відповідальність головного будівничого було передано Ярославу Андрейку. Будівельні роботи активізувалися. Праця тривала до сьомої а часом і до восьмої години вечора. Підготовлялися куполи для нового храму, форми для яких виготовляв Львівський Автобусний Завод.
1996 рік став вирішальним. Будівельні роботи продовжувались високим темпом. Чималу спонсорську допомогу було надано газ-нафтопроводом «Дружба», що закупив мідну бляху для покриття куполів храму, а також оплатив алюмінієві вікна. Отож, куполи виставлені, бляхарі приступили до роботи на куполах, а бригада штукатурів працювала всередині храму. Паралельно, ще одна бригада із двох осіб займалася монтажем вікон.
22 грудня 1996 року, в день празнику Святого і Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці відбулося відкриття і освячення храму. Цього дня була справжня зима, мороз понад 20 градусів. Священики храму, вірні парохіяни, прочани, міський голова п. Василь Куйбіда та багато інших гостей і спонсорів зібралися біля стін новозбудованого храму, на освячення якого запрошено єпископа Юліана (Гбура).
З цього часу й до сьогодні новий храм став особливим осередком духовного життя. Поряд з будівельними роботами, варто зазначити, провадилась і духовна праця. Спочатку в особі одного священика, згодом, від Йордану 1992 року – священиків було двоє, відтак троє, а у 1996 році при храмі працювали четверо священиків.
Протягом 1997 року були виконані головні роботи у цоколі храму: штукатурка стін та склепіння, облаштування підлоги. Із 1998 року при храмі запрацювала бібліотека, яка на сьогодні нараховує близько 5300 книжок. Цього ж року розпочали будову дзвіниці, замовлено п’ять дзвонів (у м. Перемишль, Польща). Всі дзвони були виготовлені і привезені до нового храму, а відтак у 1999 році посвячені отцем Ярославом Чухнієм.
В той час у цоколі храму посвячено Капличку Святого Великомученика Пантелеймона, розпочинає свою діяльність релігійний і культурно-освітній центр нашого храму.
На території храму зараз збудовано (та ще внутрішньо не завершено) адміністративно-господарський будиночок. Тут будуть розміщені: адміністративні приміщення, майстерня та трапезна для неповносправних, приміщення для гурткової роботи, християнське кафе, книгарня, тощо.
До свята Богоявлення Господнього у 2010 році на території нашого храму було збудовано каплицю Водосвяття за спеціальним проектом із чашею всередині для освячення води та багатьма краниками. Каплиця є прикрасою архітектури храму та надає торжественності величному Господньому святу. Крім того парохіянам зручніше набирати Свячену воду, яка проганяє всі підступні ворожі сили і відроджує нас до нового життя.
З квітня 2010 року почалися роботи по встановленню у храмі нової підлоги з підігрівом. До зими роботи були завершені.
Протягом літа 2011 року сходи центрального входу до храму покрито плиткою, встановлено систему підігріву сходів.
Храм святих Володимира і Ольги розташований на південній околиці Львова. На початку 90-их років наріжний камінь під забудову нового храму освятив митрополит УГКЦ Володимир (Стернюк).
Новий храм постав на місці зруйнованої у 1973 році церкви Введення у храм Пресвятої Богородиці.
Чотири куполи, що увінчують храм, символізують євангелістів – Матвія, Марка, Луку та Йоана. Висота храму з хрестом - 57 метрів. На першому поверсі знаходиться релігійний і культурно-освітній центр, бібліотека; на другому – розміщені три вівтарі: головний і два бокові. У церкві можуть брати участь в Літургії одночасно дві з половиною тисячі вірних. У перспективі перед храмом постануть пам’ятники Володимиру та Ользі.
Для Йорданського Водосвяття на території храму за спеціальним проектом збудована каплиця. Навколо дзвінниці – адміністративно-господарський будиночок, де будуть розміщені: адміністративні приміщення, майстерня та трапезна для неповносправних, приміщення для гурткової роботи, християнське кафе, книгарня, тощо. Ще планується спорудити будинок, в якому будуть помешкання для священників, кімнати для приїжджих, для друкарні, дитячий спортивний комплекс.
При храмі свв. Володимира і Ольги активно діє релігійний і культурно-освітній центр, що своєю працею охоплює велику частину вірних, серед яких на першому місці стоїть молодь і діти. Діють катехитична школа, молитовні, євангелізаційні та молодіжні спільноти, спільноти узалежнених від алкоголю та наркотиків.
Регулярно організовуються цікаві лекції на релігійні та історичні тематики, екскурсії до визначних історичних місць, прощі до відпустових місць.
Коротка історична довідка
1990
- 12 серпня посвячено камінь під будову храму Свв. Володимира і Ольги. Місце на якому стоятиме майбутній храм посвятив преосвященний владика Володимир (Стернюк)
- восени почалась будова церкви-каплички
1991
- у квітну неділю посвячено новозбудованоу церкву-капличку
- у вересні розпочались будівельні роботи величного храму
1996
- 22 грудня за участю преосвященного владики Юліана (Гбура) було освячено новий храм
1997
- виконані головні роботи у цоколі храму: штукатурка стін та склепіння, облаштування підлоги
1998
- відкрито парохіяльну бібліотеку
- почато будівництво дзвіниці
- замовлено дзвони для майбутньої дзвіниці
1999
- отець Ярослав Чухній посвятив церковні дзвони в новозбудовану дзвіницю
- розпочинає свою діяльність релігійний і культурно-освітній центр нашого храму
- посвячено церкву-капличку святого Пантелеймона
2002
- розпочато спорудження адміністративно-господарського комплексу на території храму
2009
- 21-29 березня відбулась Свята Місія біля мощей блаженного Миколая Чарнецького
2010
- до свята Богоявлення Господнього на території храму збудовано каплицю для водосвяття
- 07-14 березня відбулась Свята Місія біля мощей святого Предтечі Івана Хрестителя
- квітень: почались роботи по встановлення опалення у новому храмі та покриття підлоги плиткою
- 3 жовтня преосвященіший владика Венедикт відслужив Святу Літургію за Архиєрейським чином
- листопад: завершено роботи по встановленню опалення та нової підлоги
2011
- завершено художні роботи у новому храмі
- упорядковано сходи головного входу до храму
Розклад богослужінь
Недільні та святкові дні (у новому храмі):
6.00 - Утреня
7.00 - Свята Літургія
9.00 - Свята Літургія на всяке прошення
11.00 - Свята Літургія
13.00 - Свята Літургія для дітей
15.00 - Свята Літургія
18.00 - Свята Літургія на всяке прошення
19.00 - Вечірня
Будні (у новому храмі):
6.30 - Свята Літургія за померлих, панахида
8.00 - Свята Літургія за померлих, панахида
9.30 - Свята Літургія на всяке прошення
18.00 - Свята Літургія на всяке прошення
18.40 - Вечірня