Церква Святого архістратига Михаїла (с. Вага, Тернопільська область)

Село розташоване на височині, що рівняється за рельєфом з Українськими Карпатами. В гарну зимову морозяну та сонячну погоду звідси можна побачити вершини Карпат.

У 1990 році громада с. Вага належала до трьох парафій: с. Білокриниця, с. Соколів та с. Золотники.

На одному із богослужінь, що відправляли біля символічної могили воїнів УПА наприкінці листопада 1990 році за участю о. Мирослава Петрушака, він звернувся до парафіян з пропозицією об'єднати громаду села в одну парафію та подумати про побудову у с. Вага хоча б невеличкої церквиці-каплиці. На той час громада була дуже активною і з великим ентузіазмом сприйняли дану пропозицію.

На першому її зібранні обрали церковний комітет та визначилися в питанні побудови церкви. Головою парафіяльної ради обрали Василя Квасничку. До її складу увійшли 17 жителів села.

У березні 1991 році, відповідно до рішення виконкому сільської ради, було видано дозвіл на будівництво церковного храму. Вирішили зводити храм власними силами, на що зголосилися місцеві майстри-будівельники.

Основними фундаторами в побудові церкви, крім місцевої громади, були: Теребовлянський райвиконком, Підгаєцька районна державна адміністрація, селянська спілка «Промінь». Фундатор В. Нарольський газифікував церкву та надав допомогу в укладанні бруківки. Крім цього, з освячення наріжного каменя упродовж 15 років о. Мирослав Петрущак надавав духовну опіку громаді. Майбутній храм 21 листопада 1991 року назвали на честь Святого Архистратига Михаїла. Освятив храм владика Бучацької єпархії Іриней Білик ЧСВВ, 23 липня 2006 року.

При парафії діє: церковне братство та сестринство, спільнота «Матері в молитві» (з 2007).

Парафії:

  • о. Мирослав Петрущак (1990—2005),
  • о. Руслан Ковальчук (2005—2012),
  • о. Василь Стасів (з 2012).
Перелік