Свято-Введенський жіночий монастир (м.Житомир)

Свято-Введенський жіночий монастир – один з наймолодших монастирів Української Греко-Католицької Церкви . Розташований у південно-східній частині міста Житомира – Смолянці.

У Житомирі до заборони і знищення Уніатської Церкви, а саме до 1772 року були лише чоловічі монастирі. Жіночий монастир сестер-василіанок існував лише деякий час у Любарі.

Історія Житомирського Свято-Введенського жіночого монастиря ЧСВВ розпочалася 2 грудня 2005 року, коли на запрошення житомирського адміністратора, отця Віталія Сидорука і за благословенням Преосвященного Владики Василія (Медвіта), Екзарха Києво-Вишгородського, сестри Чину Святого Василія Великого приїхали до Житомира для провадження молитовного життя і праці при парафії.

На початку сестри-монахині (тоді їх було троє) понад рік мешкали в однокімнатній квартирі, яку люб’язно запропонували небайдужі парафіяни. Першою настоятелькою було призначено сестру Марію-Любов Коваль.

2007 року за сприянням німецьких церковних благодійних організацій вдалося придбати невеличкий будинок, де й розпочався новий етап розбудови монастиря. Новою настоятелькою було призначено сестру Агнету Мельник.

2 грудня 2007 року Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), єпископ-помічник Київської Архиєпархії. освятив монастир Введення в храм Пресвятої Богородиці. При монастирі розпочато працю дітьми, молоддю, дорослими людьми.

З 2008 року настоятелькою монастиря призначено сестру Назарію Михайлюк.

Оскільки маленькі кімнати придбаного будинку не вміщали усіх, хто прибував до монастиря зі своїми потребами, 2008 року було прийнято рішення розпочати розбудову монастиря. Було вирішено добудувати частину будинку, де розмістяться велика катехитична зала, іконописна майстерня та кімнати відпочинку. Також було вирішено на території монастиря збудувати церкву на честь світлого празника Введення в Храм пресвятої Богородиці. При кінці року під керівництвом архітектора Валерія Головатенка було виготовлено проектну документацію, і з наступного, 2009 року, за підтримки благодійних організацій «Renovabis», «Kirche in Not» та інших жертводавців, розпочато будівельні роботи.

На початок 2011 року закінчено будівництво нового корпусу (без внутрішніх робіт), а також підходить до завершення (70% готовності) будівництво церкви.

На сьогоднішній день через брак келій в обителі перебуває четверо сестер. Очікується, що з введенням в експлуатацію нового приміщення кількість монахинь значно збільшиться. В монастирі регулярно відбуваються Богослужіння.

Перелік