Церква Святого Василя Великого (с. Мужилів, Тернопільська область)

Стара церква в цьому селі, яка все ще існує, зведена за різними даними у 1590, 1703 або 1776 році. Також є інформація, що церква має титул Воскресення Господнього. Ремонтована у 1992 році.

Мужилівська дерев'яна церква збереглася недалеко від центру села, на південний захід від нього, з півдня від старого цвинтаря, недалеко забудови, на невеликому схилі. Хрещата в плані, до вівтаря якої зі сходу прибудували велику дерев'яну рівношироку захристію. Церкву опоясує невелике піддашшя (крім стін бабинця і захристії).

Бабинець був значно розбудований. На його гребені двосхилого даху влаштували невеликий восьмерик з банею. Верх над середхрестям нави оригінальний, над вівтарем - невідомо (ймовірно, надбудований). Щоб розширити корисну площу церкви до нави добудували довгі бічні рамена, в стіні південного з них зробили вікна-ілюмінатори.

З південного-сходу (?) від церкви збереглася дерев'яна триярусна дзвіниця. На прицерковній території окрім дерев'яної каплиці побачите старі надмогильні пам'ятники.

Перелік