Церква Пресвятої Трійці (с. Товстеньке, Тернопільська область)

Відповідно до актів генеральної візитації Гусятинського намісництва 1730—1731 років, парафія в греко-католицькому лоні в с. Товстенькому перебувала із початку XVIII століття. Церква і дзвіниця були збудовані з дубової деревини на кам'яному фундаменті.

1821 — церква згоріла.
1826 — громада почала будувати кам'яну церкву і вимурували її до вікон. Будівництво зупинилося — напевно, забракло матеріалу.
1838 — парафію відвідав з канонічною візитацією митрополит Михайло Левицький.
1843 — будівництво храму продовжили і завершили у 1846 році. Кам'яна дзвіниця (1844) знаходилася справа від церкви.
1847 — церкву урочисто освятили.
1926 — парафію відвідав станіславський владика Григорій Хомишин, який видав грамоту про надання церкві права відпусту у два празникові дні. Згоду також дав Ватикан.
1948 — парафія переходить до РПЦ.
1990 — парафія повертається в лоно УГКЦ. За служіння о. Володимира Погорецького зроблено ремонт.
1991 — перекрито дах церкви і дзвіниці. Хрести на церкву у 1995 році виготовили двоє парафіян.

При парафії діє братство «Апостольство молитви» , Марійська дружина.

При церкві діє недільна школа. Катехизує о. Григорій Шафран і Алісія Шафран. Упродовж 28 років паламанарем служить Тадей Камінський, 22 роки скарбником є Михайло Ваврушко.