Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Лісники, Тернопільська область)

Парафію утворено, як самостійну, і збудовано храм, за пожертви парафіян, у 1890 році. Новозбудований храм освячено у 1894 році.

У 1991 році храм оновлено. Автор іконостасу — місцевий майстер Мирон Якимів, розпис церкви виконав місцевий художник Іван Воляр. Освячував храм єпископ Михаїл Сабрига.

У 1890—1946 роках та з 1990 року парафія належить до УГКЦ. У 1961 році комуністична влада зняла храм і парафію з реєстрації. З того часу до 1990 року храм не діяв.

Єпископська візитація парафії відбулася у 2008 році. Її здійснив єпископ-ординарій Тернопільсько-Зборівської єпархії Василій Семенюк. Чудотворних ікон і мощей святих немає. На території парафії знаходиться невеликий монастир Чину Святого Василія Великого, який має статус відпустового місця (Преображення Господнього), його побудова датується 1625 роком, сьогодні недіючий.

При парафії діють: Вівтарна дружина, братство «Апостольство молитви», спільнота «Матері в молитві», Марійська дружина. Катехизацію проводить священик.

Парафія активно співпрацює зі школою та місцевою владою. Тут є фігури і хрести парафіяльного значення. На парафії є 18 соток землі та церковна плебанія, де живе священник.

Парохи:

• о. Іван Ульванський,
  • о. Григорій Дучковський,
  • о. Василь Кушнір,
  • о. Юліан Левицький,
  • о. Григорій Качала,
  • о. Осип Чикало,
  • о. Роман Шафран,
  • о. Василь Івасюк,
  • о. Михайло Немелівський,
  • о. Григорій Федчишин,
  • о. Роман Маслій (з 1998).