Церква Різдва Пресвятої Богородиці (м. Ірпінь, Київська область)

Історія становлення парафії Різдва Пресвятої Богородиці м. Ірпеня є довгою, складною і тернистою, як і історія самої УГКЦ. Розквіт сьогоднішньої громади завдячує нелегкий праці багатьох парафіян, а найперше – їхніх батьків, що віддавали всі свої сили, все своє життя присвячували збереженню та утвердженню Української Греко-Католицької Церкви.

Засновниками парохії є родина п. Бориса Мамчура. Батьки п. Бориса – Степан та Катерина Мамчур у свій час внесли вагомий внесок у розвиток парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ. Духівником родини Мамчур по поверненні із заслання у 1967 р. був о. Степан Яворський, котрий оселився у Вінниці, але щосуботи ввечері приїздив в Ірпінь, щоб у неділю зранку, а саме о 4-5 годині, аби не привертати зайвої уваги, в квартирі Мамчур сповідав, служив Св. Літургію, а по сніданку від’їжджав. Згодом і інші підпільні священнослужителі відвідували цю домівку та щотижня відправляли Святу Літургію.

1990-і роки. Заснування.

На початку 90-х років греко-католицькі родини Ірпеня почали відвідувати греко-католицькі храми Києва. У 1999 році, завдяки ініціативній групі парафіян, було вирішено юридично зареєструвати парафію. У серпні 1999 р. було офіційно зареєстровано релігійну громаду Різдва Пресвятої Богородиці першим адміністратором призначено о. Анатолія Теслю. Відправляти Святу Літургію у квартирі вже було не можливо через те, що вірних ставало дедалі більше і просто на усіх вже не вистачало місця. Постала гостра проблема приміщення. На допомогу прийшли сестри римо-католики, котрі ласкаво погодили ділити приміщення з громадою УГКЦ. Щонеділі з Києва почали приїжджати сестри-василянки провадити недільну школу для дітей.

21-те століття

В серпні 2000 року було призначено адміністратором о. Миколу Бердника, який чимало зусиль приклав до розвитку парохії. 16 травня 2006 р. парохія вперше вітала у себе Владику Богдана (Дзюзаха) – єпископа-помічника Київської Архиєпархії. На Різдво 2006 року, пластунами нашої парафії Ірпіня було зорганізоване свято передачі Вифлиємського вогню мешканцям та міській владі м. Ірпеня. На головній площі міста окрім представників мерії були присутні: священики Української Православної Церкви Київського Патріархату з парохіянами. 16 вересня 2007 р. Блаженніший Верховний Архиєпископ Любомир (Гузар) призначив адміністратором о. Мирослава Латинника. В 23 лютого 2009 р. Ірпінська Міська Рада виділила під будівництво храму. Після Зіслання Святого Духа в 2009 р. на земельній ділянці розпочалося тимчасове будівництво по встановленню каплиці Св. Анни та встановлення тимчасової огорожі.

Перша Літургія і Хрещення

21 листопада 2009 р. відслужена перша Божественна Літургія, яку очолив настоятель парафії о. Мирослав Латинник, в той же день відбулися перше таїнство Хрещення, яке здійснив сотрудник о. Віталій Воєца. 22 листопада 2009 р. в неділю Св. Божественну Архієрейську Літургію очолив Владика Йосиф (Мілян) – єпископ-помічник Київської Архиєпархії, який освятив каплицю Св. Анни та нагородив жертводавців та активних парохіян Подячними Грамотами від Блаженнішого Любомира (Гузара). Подію посвячення каплиці було висвітлено на першій сторінці місцевої преси «Ірпінський вісник». З наступного дня і кожного дня в каплиці Св. Анни зранку і ввечері підноситься молитва до Престолу Божого за всіх людей доброї волі.

Будівництво храму

16 жовтня 2011 р. Владикою Йосифом (Міляном) було освячено наріжний камінь нового храму. 21 вересня 2014 р. Владикою Йосифом (Міляном) було освячено купольний хрест. 5 липня 2015 р. за участю о. Романа Мірчук зі США (штат Нью Джерсі), колишнього віце-ректор Львівської семінарії Святого Духа було освячено фронтонний хрест. 21 вересня 2015 р. за участю о. Богдана Чурила було освячено запрестольну ікону Різдва Пресвятої Богородиці.

Посвячення храму

6грудня 2015 р. відбулося освячення храму. Архиєрейську Літургію очолив Блаженнійший Святослав (Шевчук).

Розклад богослужінь

Понеділок-Субота:

09:00 Божественна Літургія
18:00 Вечірня

Неділя:

08:30 Утреня
10:00 Божественна Літургія
18:00 Акафіст

Перелік