Церква Святих верховних апостолів Петра і Павла (с. Шевченкове, Тернопільська область)

Парафія Святих Петра і Павла знаходиться в селі Шевченкове, Підволочиського району і є на відстані 38 км від Тернополя. Колишня назва села – Яцівці, бо тут жили переселенці з Польщі. В селі проживають 130 осіб, з них 125 належать до греко-католицької громади. Парафія була створена 2001 року, 8 травня зареєстрований статут громади. А 19 липня 2001 року було видано розпорядження голови ОДА про передачу приміщення колишнього костьолу і майна, яке в ньому знаходиться, у власність релігійній громаді УГКЦ с. Шевченкове, Підволочиського району. До 2001 року вірні ходили на відправи до сусіднього села Клебанівки. Приміщення костелу збудоване в 1924 році, зараз перебуває в наполовину розібраному стані, немає покрівлі. Громада проводить відправи в пристосованому святилищі, яке власними силами накрили і відгородили від храму вірних. За часів Радянського Союзу приміщення костелу використовувалося як склад для зберігання зерна.

Сьогодні адміністратором парафії є о. Іван Яворський, який отримав призначення з 2006 року.