Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с. Клебанівка, Тернопільська область)

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці знаходиться в селі Клебанівка, Підволочиського району, на відстані 35 км від Тернополя. В селі проживають 430 осіб, з яких 425 належать до греко-католицької громади. Перші згадки про парафію знаходимо в XIX столітті. Так Шематизм за 1861 рік згадує про дерев'яну церкву Покрови. Кам’яний храм звели в селі 1898 року, тоді ж його і освятили. Будівельниками були майстри з Греції, а жертводавцями - родина графа Тадея Федоровича (дружина графа пожертвувала кошти на Іконостас). Художники також були спроваджені з Греції. Перша писемна згадка про саму парафію є в шематизмі за 1882 рік. Весь час парафія належала до Української Греко-Католицької Церкви, як і сам храм, яким громада постійно користувалася, крім періоду підпілля (1946-1990 роки), коли офіційно приналежність була до УПЦ. Священики, які служили на парафії - о. Йосиф Дроздовський (Шематизм за 1882 рік), о. І.Іванчук - до 1901 року, о. Теофіль Копистянський - до 1946 року. 1990 - о. Зеновій Гончарик, о. Михайло Придатко, 1994 - 2005 - о. Богдан Боднар. В 1934 році відбулася візитація єпископа Івана Бучка.

Сьогодні адміністратором парафії є о. Іван Яворський, який отримав призначення з 2006 року.