Церква Святих чудотворців і безсрібників Косми та Дам'яна (с. Красна, Тернопільська область)

Деревяна церква в селі, якою сьогодні користується громада УГКЦ, існує тут з 1841 року. Належала до парафії у Великій Плавучій. 1910 рік - дата, яка має прямий зв'язок з церквою, тільки не відомо, що тоді сталося... Святиню відремонтували в 1930-х рр. Представники радянської влади не дозволили людям користуватися церквою - її закрили, знищили хрест, розбили баню(?).
Після того, як в 1989 р. селянам офіційно повернули храм, його ремонтували. Очевидно, з того часу на ліхтарях церкви з'явилися величезні маківки, які можуть бути візиткою тризрубної одноверхої святині. Невідомо для чого стіни над опасанням оббили бляхою... Дзвіниця, ймовірно, збереглася з часу будови храму - вона з дерева, двоярусна, розташована з заходу від церкви.