Тернопільська Вища Духовна Семінарія імені патріарха Йосифа Сліпого (смт. Велика Березовиця, Тернопільська область)

Історія заснування Тернопільської вищої духовної семінарії сягає часів підпілля УГКЦ, коли з благословення митрополита Кир Володимира Стернюка постала на теренах Івано-Франківщини і Тернопільщини філія Львівської семінарії Святого Духа під керівництвом о.Василя Семенюка. Свого приміщення семінарія на той час не мала, тому навчання семінаристів відбувалося у приватних помешканнях самих студентів, о.Василя чи прихильних мирян. За час катакомбного існування було підготовлено та рукоположено 16 священиків.

З легалізацією УГКЦ з підпілля вийшла і діюча семінарія, розвинувши свою діяльність на Тернопільщині.

Почавши з приватного будинку, через рік семінарія отримала в користування парохіяльний дім у смт.Велика Березовиця. Згодом приміщення було перебудоване згідно з потребами богословського навчання. На сьогодні семінарія має два корпуси: навчальний та житловий. У першому знаходиться біблотека з читальним залом та сучасними комп’ютерами, спордзал, 5 аудиторій, вчительська та інші навчальні кабінети. А у другому – келії для проживання семінаристів, каплиця, конференц-зал, трапезна та клас. Також є будинок для професорів та необхідні господарські приміщення.

З 1993 року духовна семінарія офіційно зареєстрована в міністерстві по справах релігії у Києві як юридична установа.

В період 1990-1993 рр. семінарією було підготовлено 46 кандидатів до священства. Які тепер плідно працюють в Україні та за кордоном.

Перелік