Церква святого Михайла (м. Снятин, Івано-Франківська область)

У центрі міста Снятин в 1880–1886 роках була побудована церква Чуда Святого Архистратига Михаїла. У 1878–1882 роках тут проживав священик УКГЦ Теофіл Кобринський разом зі своєю дружиною Наталею Кобринською — однієї з перших українських феміністок. Він був настоятелем церкви Святого Вознесіння. Саме батько Теофіл вирішив побудувати в центральному районі Снятина новий храм великих розмірів замість старого. Навесні 1880 територія для будівництва була освячена митрополитом УКГЦ Йосипом Сембратовичем. Ця подія в місті відзначали три дні. Сюди приїхав львівський хор богословів, яким один час керував батько Теофіл. З тих пір в Снятині з`явився свій церковний хор. Кобринський був у ньому і диригентом, і співаком. Для будівництва потрібен був матеріал. Батько Теофілу вдалося вибити у австрійських властей дозвіл пустити в справу для будівельних робіт цегла, залишився в від знищених сильною пожежею військових казарм. У будівництві нової церкви брали участь усі жителі Снятина, в тому числі і сам священик. Під час будівельних робіт він сильно застудився і захворів на туберкульоз. Помер священик 14 квітня 1882, так і не побачивши новий храм. Для богослужінь Михайлівська церква була відкрита був 19 вересня 1886. Освятив її єпископ Юліан Пелеш. Вдячні жителі Снятина на фасаді храму встановили меморіальну дошку пам`яті Теофіла Кобринського.

При парофії діє молодіжна спільнота УМХ, Брацтво Неустанної Помочі Божої Матері, Матері в молитві, служба ,"Карітас". Відбуваються різноманітні молодіжні заходи та духовні чуваня.

В центральному престолі знаходиться частичка мощей святого священомученика Йосафата, а також велика копія ікони Зарваницької Божої Матері.

У парафії здійснюють активне соціальне служіння. Тут активно служать бідним і потребуючим, особам похилого віку, дітям-напівсиротам, сім’ям у потребі.

Розклад богослужінь

Понеділок-П'ятниця: Слуба Божа за здоров'я (у наміреннях вірних) о 9 год.

У свята о 9 год Утреня
о 10 год Служба Божа.

Щонеділі дитяча Божественна літургія о 12.30.

Кожної суботи служба за померлих о 8 год.

Якщо в суботу припадає свято,тоді Служба Божа за померлих переноситься з суботи на четвер - 8.00 (Про зміни та час інших відправ об’являється додатково в неділі та свята)

У часі Великого Посту:

Середа, П'ятниця - Сорокоуст 9.00