Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці (с. Храбузна, Тернопільська область)

Вперше село згадується від 20 травня 1684 року, коли король І Речі Посполитої Ян III Собеський у Яворові призначив Івана Раневського правителем села.

У селі була дерев'яна церква, яка після війни повністю згоріла. Але Іван Гоменюк, Іван Баранець, Володимир Бойко та Іван Холява організували парафіян будувати невеличку церкву, яку в 1990 році освятив владика Михаїл Сабрига. Чимало до будівництва храму долучилися Іван Бобів та директор заводу залізобетонних виробів Володимир Климчук. Вишила усі хоругви, фелони і рушники Ярослава Пелих з родиною.

Парафія і храм належали до УГКЦ до 1946 року та з 1990 року. Школи, лікарні в селі немає. У часи проголошення незалежності України біля церкви насипано символічну могилу і встановлено кам'яний хрест із прізвищами людей, які в часи визвольних змагань не повернулися з боїв.

На честь 2000-ліття Різдва Христового в селі встановлено пам'ятний хрест. У 2005 році парафію з візитацією відвідав єпископ Василій Семенюк.

При храмі діє Вівтарне братство.

Парохи:

• о. Павло Дуткевич (до 1990),
  • оо. Іван Періг та Стефан Зубко (до 1995),
  • о. Михайло Вересюк (з вересня 1995).