Церква Святої Параскеви (с. Розгадів, Тернопільська область)

Стару церкву в с. Розгадів збудовано у 1696 р., а в 1867 році - розширено, у 1874 р. - розписано. Церква була дерев"яною однокупольною, покритою гонтом. Нову церкву св. Параскевії збудовано у 1910-1911 рр. на місці старої, розібраної і проданої у с. Йосипівку (Юзефку), де вона згодом згоріла. Зі старої церкви дотепер залишилися речі церковного вжитку, а також бічний престіл Матері Божої, який у старій церкві був головним, багато ікон на стіні та іконостасі.

Нову дерев'яну церкву будували за о. Євстахія Данилевича. 29 червня 1938 року з візитацією на парафії побував єпископ Іван Бучко. Під час візитації єпископ освятив головний престіл, який зберігся до нині. До 1946 р. парафія належала до УГКЦ. З 1946 по 1992 р. вона належала разом із храмом до РПЦ (Російської Православної Церкви). У 1992 році парафія влилася в лоно УГКЦ