Церква Перенесення мощей святого Миколая (с. Плісняни, Тернопільська область)

Церква у Пліснянах існувала давно, тільки про це немає відкритої інформації. Деревяний храм Св. Миколи з 1880 року, який стояв практично на тому ж місці, що існуючий, був розібраний в 1909 році. Теперішню, більших розмірів деревяну церкву почали будувати посеред цвинтара в 1910 році. Старі поховання багатих мешканців села, які раніше були при стінах вже не існуючої святині, тепер опинилися під новою церквою. В інтер'єрі її розписували в 1937 році.
Радянська влада заборонила користуватися церквою в період 1961-1990 рр. В 1990 році, коли храм перейшов до рук греко-католиків, його зовні відремонтували (помалювали стіни, перекрили бляхою). На час відвідання церкви склалося враження, що хрещату в плані одноверху будівлю довго не ремонтували. Цікаво, що вівтар орієнтований на захід, а не на схід. Церква з вигляду подібна до інших, збудованих в той час. Мурована, стінового типу на три дзвони невелика дзвіниця замінила колишню деревяну.