Церква Перенесення мощей Святого Миколая (с. Охримівці, Тернопільська область)

У селі є мурована церква Перенесення мощей святого Миколая, збудована у 1891 році. У 1922 році відновлено її дах та баню.

З травня 1954 до 1956 року поштукатурено храм всередині, розписано та встановлено за пожертви усіх парафіян села нижню частину іконостасу. Стараннями церковного комітету за служіння о. Северина Шуляки розпис зробили Йосип Кух зі Збаража, різьбив іконостас дяк і майстер Михайло Васюта з с. Охримівці.

У 1946 парафія і храм перейшли в РПЦ, згодом, у 1962 році церкву закрила комуністична влада.

Навесні 1985 року церкву відкрили у приналежності до РПЦ.

У 2002 році з візитацією парафію відвідав владика Михаїл Сабрига.

При парафії діє братство Матері Божої Неустанної Помочі. У церкві катехизацію проводить о. Михайло Паньків.

Парафія має у власності проборство з присадибною ділянкою.

На території парафії є хрест на честь скасування панщини, фігура святого Яна (1861), рештки фігури святої Анни (залишився лише фундамент з написом, 1861).

Парохи:

• о. Северин Шуляк,
  • о. М. Боднарчук,
  • о. Володимир Пісьо,
  • о. Процишин,
  • о. Григорій Єднорович,
  • о. Михайло Паньків (з 3 вересня 2000).