Церква Святого великомученика Димитрія Мироточця (с. Хомівка, Тернопільська область)

До 1989 року вірні відвідували храми у сусідніх селах Ігровиця, Мшанець, Дітківці, бо свого не мали.

Каплицю для богослужінь на території цвинтаря відкрили аж у 1989 році. Освятив її о. Петро Галяс з Ігровиці. 27 липня 2008 року відбулося освячення каменя під новий храм у центрі села.

Усі роботи проводили з ініціативи декількох родин села, парафіяни самі збирали кошти і побудували новий храм. Також багато допомагали мешканці інших сіл Зборівського району.

Новий храм освятив архиєпископ та митрополит Василій Семенюк 4 грудня 2012 року на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Участь у богослужінні брали о. Володимир Жолнович, о. Роман Дутчак — нинішній адміністратор і о. Тарас Валах, виходець з цього села, а сьогодні судовий вікарій Київської архиєпархії УГКЦ.

У 1989 році парафіяни села використовували для богослужінь каплицю, яка, як і вони, належала до РПЦ. Наприкінці того ж 1989 року парафіяни перейшли в УГКЦ, відповідно й каплиця з того часу також належить до УГКЦ. Після освячення храму богослужіння проводять у ньому.

На парафії з 2012 року діє Вівтарне братство.

Парохи:

• о. Микола Снак (1989—1994),
  • о. Володимир Жолнович (1994—2012),
  • о. Роман Дутчак (з жовтня 2012).