Церква Святої Параскеви Сербської (с. Застінка, Тернопільська область)

У парафіяльній церкві є ікона святої великомучениці Варвари з написом: «За високопреподобного о. Ісидора Студінського, пароха, сей образ справило общество Сестриць Тверезости до Церкви в Застінцях 1897». Отже, парафія у XIX столітті вже існувала.

На тому місці, де сьогодні у селі стоїть кам'яний храм, колись була дерев'яна церква з дзвіницею.

У 1902—1908 роках парафіяни збудували кам'яний храм, після чого дерев'яний розібрали.

Іконостас купили у церкві Різдва Христового в Тернополі. Місцевий митець Зиновій Римар розписав церкву.

Парафія була греко-католицькою до 1946 року, знову повернулася в лоно УГКЦ наприкінці 1989 року. Із середини 1946 року до 1958 року парафія і храм належали до РПЦ. З 1958 року по 1989 рік храм закрила державна влада.

Відкрито храм в 1989 році у приналежності до РПЦ, а наприкінці того ж року парафія повернулася до УГКЦ.

27 жовтня 2003 року першу єпископську візитацію парафії здійснив владика Тернопільсько-Зборівської єпархії Михаїл Сабрига, який освятив новорозписану (за кошти вихідця з села Застінки Романа Стирана) церкву. Остання єпископська візитація відбулася у 2011 році. Тоді парафію візитував владика Тернопільсько-Зборівської єпархії Василій Семенюк.

На парафії діє братство Матері Божої Неустанної Помочі і Вівтарна дружина.

На парафії є кам'яний хрест з написом: «Цей хрест збудований Григорієм Мацковим у 1831 році в час епідемії холери. Відновлений онуками і правнуками 1933 р.», кам'яна постать Ісуса Христа, збудована у 1902 році, невеличка капличка 1896 року.

Список колишніх парохів:

• о. Йосиф Студінський,
  • о. Олександр Маринович,
  • о. Юліан Юрик,
  • о. Горюн,
  • о. Іван Дідух,
  • о. Яків Білоскурський,
  • о. Богдан Голуб,
  • о. Володимир Зарічний,
  • о. Олексій Полівчак,
  • о. Василь Павлишин (1989—1990),
  • о. Павло Репела (1990—1992),
  • о. Тарас Рогач (1992—1996),
  • о. Василь Собчук (з 16 липня 1996).