Церква Різдва Пречистої Діви Марії (с. Застав’є, Тернопільська область)

Село Застав’є знаходиться на південному заході Тернопільського району за 20 км. від м. Тернополя.

Як парафія Застав’є належало до сусіднього Баврова. 1938 року жителі села забажали мати свій храм і освятили місце, де закопали хрест, але не судилося.

Мрію своїх дідів і прадідів виконали внуки. В Застав’ї повстав величавий храм, а старенький хрест перед храмом нагадує подію 1938 року.

В селі проживає 390 осіб, з яких 125 належать до парафії Різдва Пресвятої Богородиці.

4 грудня 1994 року рішенням зборів громади с. Застав’є було подано заяви на реєстрацію статуту парафії і виділення ділянки для будівництва храму.

17 січня 1995 було зареєстровано статут парафії, а 24 березня сесія сільської ради виділила діянку для будівництва храму.

5 червня 1995 року владика Михайл Сабрига освятив наріжний камінь під будівництво церкви.

Архітектор проекту Скочеляс Василь Іванович. Закінчили будівництво 1999 року.

30 вересня 2001 року владика Михаїл Сабрига освятив храм і престол церкви.

2001 року художній діяч Петровський виготовив іконостас.

2005 року зроблено розпис церкви художниками Герасим В. і Піпан М.

2004 року побудована дзвіниця на 3 дзвони.

2012 року на місці колись зруйнованої могили, перед церквою була поставлена і освячена нова могила борцям за волю України.

В листопаді 2011 року відбулася єпископська візитація Кир Василія Семенюка.

На парафії діє брацтво МБНП.

Від утворення і по сьогодення парохом храму є о. Василь Брегін

Збудована церква на пожертви парафіян села, жителів навколишніх сіл та інших жертводавців.

На території церкви є 2 хрести, 2 фігури Божої Матері, облаштовано місце для освячення води, дзвіниця (три дзвони).