Церква святих безсрібників Косми і Дам’яна (с. Корчів, Львівська область)

До 1946 року у с. Корчів був дерев’яний храм, у якому відправлялися Богослужіння. У 1946 році храм згорів з невідомої причини. Під час перебування УГКЦ у підпіллі, Богослужіння на парафії не відбувалися. Для здійснення треб і на великі церковні свята мешканці села їздили до Угнева, де відправляв православний священик.

У 1989 році громада очистила від міндобрив та отрутохімікатів маленький костел, збудований паном Грабовським 1902 року як родинний гробівець. З осені 1989 року і по нинішній день у цьому приміщенні проводить Богослужіння о. Богдан Паращак, що є настоятелем храму в м.Угневі, священик Московського патріархату.

Греко-католицька громада у с. Корчів існує з 8 вересня 1995 року. Вищезгаданий костел зареєстрований як власність греко-католицької громади, бо до цього часу православна громада не була зареєстрована. З 08. 09. 1995 до 22. 12. 2001 року богослужіння проводилось почергово греко-католиками і православними.

Першим священиком греко-католицької громади був о. Петро Бугель. Після нього служив о. Володимир Явтушенко. Весною 1999 року відправляти Богослужіння почав о. Зеновій Горак. З вересня 2004 року до червня 2005 року відправляв священик Петро Джугало. З липня 2005 року до серпня 2006 року священиком на парафії був о. Роман. Після нього було призначено о. Григорія Зельмана, який служив до жовтня 2009 року. З жовтня 2009 до липня 2010 року парафією керував о. Михайло Зарицький, а з липня 2010 року настоятелем храму св. Косми і Дам’яна є о. Ігор Малиш.

3 утворенням у селі греко-католицької громади між парафіянами різних конфесій були незначні конфлікти. Оскільки приміщення костелу не вдалося очистити від нездорових випарів отрутохімікатів, то греко-католицька громада вирішила будувати храм. На той час (1995 р.) громада налічувала 60 дворів, зараз – 58. 17 грудня 1995 року освячено камінь під будівництво нового храму на місці, де стояв колись дерев’яний. Камінь освятив Правлячий Єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун.

Будівництво церкви згуртувало громаду, пожвавилося релігійне життя в селі. Чотири православні сім’ї перейшли до греко-католицької громади. При храмі діє молитовна група “Матері в молитві”.
14 листопада 2007 року Правлячим Єпископом Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїлом Колтуном освячено новий храм св. Косми і Дам’яна.