Церква святого апостола Луки (с. Русин, Львівська область)

Церква в часі підпілля належала до РПЦ, і зрідка відбувалися богослужіння, які служив о. Федоронько, а в 1954 р. тодішня влада закрила її.

У 1988р. був наданий священик Богдан Лилик, і парафіяни взялися до відбудови понівеченої церкви. Проводились реставраційно-відновлювальні роботи. Після чого відбувалися богослужіння РПЦ.
В часі виходу УГКЦ з підпілля парафіяни радо вітали цю подію. Конфліктів і поділів не відбулося завдяки о. декану Володимиру Вітту і о. Богдану Лилику. У 2005 р. за участі ієромонаха Василя Вороновського відбулися реколекції.

Встановлений і освячений хрест на честь св. Івана Хрестителя.

У церкві відбуваються богослужіння, молебні, Хресні дороги.

Кожного року відбуваються прощі в Крехів, Зарваницю, Заглину.

Село Русин маленьке, і з кожним роком стає ще меншим, кількість молодих людей зменшується.

У часі Великого Посту служиться Хресна Дорога по селу за участю парафіян і священиків Василя Партики і Романа Ткачика.