Церква святого Духа (смт Жвирка, Львівська область)

Під час перебування УГКЦ у підпіллі у селищі Жвирка не було церкви та парафії. Діяла підпільна Церква в родинах Галини Величко, Софії Квятковської, Петра Полішка, Юлії Радик, Ярослава Козаня, Івана Гетьманчука, Мирослави Здерко, Стефанії Костюречко. Підпільним парохом був о. Мар’ян Чернега, ЧСВВ.

17 березня 1992 р. була зареєстрована громада УГКЦ. До 1994 р. мешканці Жвирки ходили до сокальської церкви Петра і Павла, а пізніше в с. Завишень, с. Забужжя, м. Червоноград. У 1994 році була споруджена каплиця на території, відчуженій у Жвирківській СШ, щоб створити єдиний виховний комплекс. У цьому ж році вона була освячена єпископом Михаїлом Колтуном. У 1994 р. на парафію Святого Духа був призначений о. Петро Фецюх, 1964 р.н., котрий розпочав формувати парафію. Своїм жертвенним та добросовісним служінням він навертав вірних до Бога та Церкви. Працював з молоддю, опікувався новоутвореною спільнотою “Апостольство молитви”, проводив реколекції за участю о. Версти, о. Стефурака, о. Воротняка, отців Василіян з м.Червонограда. Після трагічної смерті о. Петра Фецюха (30 вересня 2004 р), адміністратором парафії призначено декана о. Петра Звіра. При церкві діє численна спільнота апостольство молитви, яка допомагає в усіх починаннях пароха, є його підтримкою та опорою. Очолює цю спільноту Марія Федаш. Спільнота “Матері в молитві” – організовує молитовні зібрання матерів, які моляться за відвернення світу від п’янства, наркоманії та за всякі людські потреби. Ревнителька – Оксана Рябова. Молодіжна організація – “Світло Христове” – очолює Ірина Середюк, проводить заходи в релігійні свята, концерти, драматичні вистави, опікуються старшими та інвалідами, їздять на екскурсії у відпустові місця. При церкві діє бібліотека, якою опікується Катерина Гриник. З числа молодих парафіян стали священиками о. Олег Олекса, о. Андрій Шиделко, вчаться в семінарії Володимир Пунько, Назар Шиделко, Андрій Салабай, Андрій Радик. Дяками стали Хома Ігор, Гудко Андрій. У католицькому університеті здобули освіту – Бусько Вікторія, Дзядик Наталія. Систематично з 1994 року відбуваються реколекції, місії, прощі до Зарваниці, Страдча, Люрду, Уніва, Заглини, церкви Святого Юрія у Львові. До храму привозилися мощі св. Йосафата, прах Омеляна Ковча, та копію Туринської плащаниці. Священик, окрім будови храму, майже щодня служить Святу Літургію, молебні, акафісти, приготовляє дітей до Св. Причастя, опікується хворими та немічними, допомагає морально та фінансово, організовує молодь для спортивних ігор, походів до лісу, в аквапарк, ходить на катехизацію до школи, організовує концерти для парафіян.