Церква Пресвятої Богородиці Владичиці України (с. Бзовиця, Тернопільська область)

Парафію відновлено в лоні УГКЦ 6 грудня 1991 року. На її території є дерев'яний храм Успіння Пресвятої Богородиці, збудований у 1701 року, та кам'яна церква Пресвятої Богородиці Владичиці України — у 2011 р.

Жертводавцями були парафіяни села.

Нині дерев'яний храм використовується, в основному, для молебнів, а богослужіння відбуваються у кам'яному.

До УГКЦ парафія і храм Успіння Пресвятої Богородиці належали до 1946 року і є у її юрисдикції з грудня 1991 року.

На парафії з візитаціями були: Галицькі митрополити Сильвестр Сембратович — наприкінці XIX століття і Андрей Шептицький — у 1904 році, а також 20 жовтня 1995 року — владика Михаїл Колтун, який освятив наріжний камінь під будову храму; 28 серпня 2004 року — владика Михаїл Сабрига; 27 вересня 2011 року — владика Василій Семенюк, який освятив новий храм.

На парафії діють: братство Матері Божої Неустанної Помочі, братство «Апостольство молитви», Марійська дружина, УМХ.

На території парафії є п'ять хрестів і Хресна дорога.

У власності парафії є проборство.

Парохи:

• о. Баран,
  • о. Марко Дорош,
  • о. Андрій Дорош,
  • о. Володимир Познахівський,
  • о. Михайло Чайковський,
  • о. Богдан Кирич,
  • o. Роман Біль,
  • о. Олег Юрик,
  • о. Ярослав Яловіца,
  • о. Василь Івасюк,
  • о. Михайло Вересюк,
  • о. Стефан Зубко (з 15 вересня 1995).