Церква Святого Миколая (с. Богданівка, Тернопільська область)

Парафія Святого Миколая знаходиться в с. Богданівка, Підволочиського району, що є на відстані 28 км від Тернополя. В селі Богданівка проживає близько 800 осіб, але до греко-католицької громади належить тільки 120 осіб. 380 осіб виказують свою приналежність до Української Православної Церкви Київського патріархату (хоч ще недавно належали до УАПЦ), решта громади села – суботніки і євангелісти. Перші згадки про парафію датуються XVIII століттям. Теперішній кам’яний храм збудований 1846 року і зараз числиться як пам’ятка архітектури місцевого значення (охоронний номер 1658 М). А перед тим була стара церква посвячена на честь Різдва Пресвятої Богородиці. До 1946 року церква належала греко-католицькій громаді, а після виходу церкви з підпілля 1990 року в селі точилася запекла боротьба за використання храму. Лише в 2004 році греко-католицьку громаду пустили відправляти у храмі (до того богослужіння проводилися у пристосованих приміщеннях) і по сьогодні в храмі проходить почергова відправа двох громад. З 1994 по 2005 на парафії служив о. Богдан Боднар. В 1932 році відбулася візитація єпископа Івана Бучка.

На парафії є декілька пам’ятних хрестів місцевого значення, могила воїнам УПА.

Сьогодні адміністратором парафії є о. Іван Яворський, який отримав призначення з 2006 року.