Церква Введення в храм Пречистої Діви Марії (с. Лучка, Тернопільська область)

Усе село колись належало до Микулинецького деканату Львівської архиєпархії УГКЦ. Богослужіння тут відбувалися один або два рази на місяць. Служили священики з Микулинецької парафії.

Храм в селі будували в кілька етапів: спочатку спорудили капличку, пізніше її перебудували в церкву. Будівництво завершилося у 1903 році. Жертводавцями будови храму були місцеві парафіяни. Храм освятив владика Никита Будка (блаженний мученик з 2001). Храм постійно належав до УГКЦ. Після 1946 року храм закрила влада і православній громаді його не передавали. У 1990 році утворено парафію.

У 1996 році відбулася архиєрейська візитація парафії владики Михаїла Сабриги. На парафії діє Вівтарна дружина, утворена у 2008 році та братство Матері Божої Неустанної Помочі (з 1997 року).

На території села є три пам'ятні фігури: кам'яний хрест — пам'ятка про скасування панщини (з 1991), фігура Матері Божої (з 1995) і дерев'яний хрест (з 1997). Біля них у травні-червні стужаться молебні до Матері Божої і Христа Чоловіколюбця.

На початку 1990-х років у селі утворилася ще громада УАПЦ. Богослужіння проходять в одному храмі почергово.