Церква Святого архистратига Михаїла (с. Боянець, Львівська обл.)
Дерев’яна церква Святого архистратига Михаїла, розташована у центрі с. Боянець, збудована у 1840 р. на місці попередньої, також дерев`яної. Реставрована у 1897 р. На жаль, сьогодні не існує дерев`яної дзвіниці, яка стояла біля входу на церковне подвір`я. На північ від храму розташований цвинтар. З 1946 до 1989 р. храм був закритий.
Боянецька церква відома чудотворним образом Серця Христового, якого після реставрації у Львівському історичному музеї 24 квітня 2005 р. повернули на первісне місце. Ікону в 1900 р. намалював у Кракові василіанин Мар’ян Шурма.
За переказами, під час Першої світової війни, коли через с. Боянець проходив фронт, було важко поранено австрійського офіцера. Тільки-но йому полегшало, він попросив, щоб його щодня водили до церкви, відтак він сам щодня приходив до храму на милицях. Тут він із вірою в Господню ласку щиро молився перед образом Христа. Одного разу після молитви чоловік, забувши про те, що прийшов на милицях, повернувся ногами додому. Приїхавши сюди в міжвоєнний час, він привіз зі собою на знак подяки два маленькі платинові сердечка і власноруч прикріпив їх біля руки Ісуса Христа, яка вказувала на серце. Ще до закриття церкви 1946 р. милиці солдата і сердечка зникли.
У 1973 р. радянська влада вивезла ікону без жодних документів. Того часу церква не діяла, і образ вилучили як такий, що ніде не значився. Декілька років поспіль мешканці села безрезультатно розшукували вивезений з їхнього храму образ. Аж у 1999 р. вірні випадково побачили його у Львівському музеї історії релігії, до якого він потрапив із Львівського історичного музею. В березні 2005 р. образ Серця Христового завдяки о. Володимиру Валевському був повернутий боянецькій громаді УГКЦ. Урочисте перенесення образу відбулося у Квітну неділю того самого року за участю великої кількості духовенства і вірних з Боянця і околиць. Відновили ікону відомі реставратори Галина та Петро Скопи.
Особливе почитання чудотворного образу Серця Христового — третя п’ятниця по Зісланні Святого Духа, коли звідусіль прибувають ті, хто потребує фізичного та духовного зцілення.