Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с. Гермаківка, Тернопільська область)

З архівних джерел першої половини XX століття відомо, що у с. Гермаківка (Єрмаківка) Кудринецького деканат Станіславської греко-католицької єпархії колишнього Борщівського повіту Тернопільського воєводства була мурована церква Успішні Пресвятої Богородиці, збудована ще у 1815 році.

2 червня 1836 року з пастирським візитом Гермаківку відвідав митрополит Михайло Левицький, який відслужив у церкві урочисту Службу Божу, про що є запис у мінеї.

В 1937 році на парафії відбулася місія, яку проводили отці Редемптористи, серед яких був о. Володимир Стернюк.

До 1946 року парафія і церква були греко-католицькими.

У 1946 році парафію і храм було перереєстровано у приналежності до РПЦ. З 1991 року і донині храм належить ПЦУ. У 1990 році чисельно менша частина громади села повернулася в лоно УГКЦ. 13 травня 1990 року єпископ Павло Василик освятив відновлені «Три Хрести» на честь скасування панщини і відслужив Службу Божу. 16 травня 1991 року на свято Вознесіння ГНІХ о. Іван Сеньків також відслужив Службу Божу біля «Трьох Хрестів», біля яких греко-католики збиралися на богослужіння до 1998 року.

3 1998 року по 2009 рік богослужіння проводили у переобладнаній з магазину каплиці.

У травні 2001 року на парафії відбулася місія, яку проводив о. Йосафат Воротняк, ЧСВВ, із сестрами монахинями зі Згромадження Пресвятої Родини монастиря м. Бібрки.

4 жовтня 2009 року Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії о. Димитрій Григорак, ЧСВВ, освятив храм для греко-католицької громади, відреставрований з костьолу 1909 року забудови.

При парафії діють: спільнота «Матері в молитві», братство «Апостольство молитви» та Вівтарна дружина.

На парафії є три хрести на честь скасування панщини, фігура Богородиці, фігура Ісуса Христа, Місійний хрест (на місці читальні «Просвіти»), могила воїнів УПА (на цвинтарі), монумент Борцям за волю України, пам'ятник районному провіднику ОУН Андрію Назарківу («Зелений»), каплиця з дерев’яною фігурою Богородиці з Дитятком Ісусом на руках (збудована, приблизно, у 1820).

Парафія має у власности проборство.

Парохи:

• о. Володимир Стернюк,
  • о. Володимир Савчинський,
  • о. Іван Волошин (1 жовтня 1913—1960),
  • о. Микола Жук,
  • о. Іван Сабала (1991—1992),
  • о. Ярослав Капулов (1992—1995),
  • о. Василь Стасів (1995—1996),
  • о. Михайло Грицьків (1996—2010),
  • о. Володимир Старик (з 27 червня 2010).