Свято-Іванівська лавра (Львів)

Свято-Іванівська Лавра – осередок чернечого життя монахів - студитів у м. Львові, унікальний монастирський комплекс, який став домівкою для чисельних хлопців сиріт, притулком переслідуваних в часі війни, а також потужною кузнею іконописців та поклав початок єдиного у Львові Музею народної архітектури та побуту під відкритим небом з народною назвою «Шевченківський гай». Свято-Іванівська Лавра є повноцінною другою Лаврою УГКЦ заснована відповідною грамотою Митрополитом Андрея Шептицького статусу якої ніколи ніхто не скасовував. Сьогодні під своєю опікою Лавра має шість дерев’яних церков, що розташовані на території Музею народної архітектури та побуту. Центральнимта діючим храмом Лаври є пам’ятка бойківської архітектури церква Премудрості Божої. Саме цей храм був першим перевезений з с. Кривка для духовних потреб монахів Свято-Іванівської Лаври у 1931 р. У Лаврі також є шість храмів, зокрема, Михайлівська церква з с. ТисовецьСколівського району, церква св. Параскеви зі с. Стоянова Радехівського району,Троїцька церква з Чернівців та Миколаївська церква зі с. Соколів Бучацького району Тернопільської області.

Настоятель Лаври - єрм. Юстин Бойко

Намісник Лаври - єрм. Никанор Єзерський