Церква святої великомучениці Параскеви (с. Фітьків, Івано-Франківська область)

Вперше фитьківська церква Св. Параскеви відзначена в Катедратику Львівської єпархії 1680 року.

Цікаво, що в акті візитації 1743 року церква в Фидкові названа Св. арх. Михайла.

Ця дерев’яна будівля позначена на карті 1783 року там, де стоїть нинішня. Наступна церква в селі постала у 1854 році.

Замість неї у 1928 році під проводом пароха о. Александра Ніжинського за проєктом архітекта Євгена Нагірного збудована і посвячена нова дерев’яна церква.

Будували майстри з Богородчан під проводом майстра Василя Стельмаха.

Відомо, що Євген Нагірний у своєму проєкті зберіг загальний вигляд попередньої церкви.

Розпис інтер’єру церкви в квітні 1935 року почав маляр із Станіславова Карл Скочдополь.

В квітні 1937 року розпис бабинця і бічних престолів розпочав маляр з Хриплина Григорій Прокопців.

Церква була парафіяльною. У 1963 році церкву зачинили і перетворили на будинок трауру. Богослужіння відновили у 1989 році.

Святиню повністю оновили. Вівтарем орієнтована до заходу. Дерев’яна дзвіниця розташована з південного сходу від церкви.