Церква Успіння Пресвятої Богородиці (м. Атабаска, Канада)

Перші початки сягають початку 1950-х років. О. Стівен Чабурскі запросив навколишні парафії допомогти купити будинок із додатковою землею в місті Атабаска. Ціна становила 2750 доларів США. Індивідуальні пожертви складали парафіяни та друзі. Навколишні парафії пожертвували наступним чином: Richmond Park $750,00; Россінгтон 280,00 доларів США; Галич 240,00 дол.; Meanook $227,00 і New Pine Creek $93,00. Пожертви надійшли також від єпископа Ніла Саварина в розмірі 100,00 доларів США та від Настоятеля Отців Василіян в Едмонтоні 300,00 доларів США.

Маємо імена перших засновників парафії: Михайло Демчук, Григор Боднар, Стефан Васлиця, Петро Дисконт. Згодом до парафії приєдналися: Данило Біліда, Іван Киселиця, Іван Пахолок, Микола Березовський, двоє Василь(ів) Ковальчук та Стефан Біліда. Михайло Демчук, всі доклали зусиль, щоб церква була в місті, а не в селі.

1 листопада 1963 року парафіяльна рада вирішила не купувати римо-католицький костел у Гросмонті, а побудувати новий костел. Вони передали роботу Полу Гусаку в Едмонтоні й найняли теслю на ім’я Микола Хащівський. Парафіяльна рада взяла в банку позику на суму 6 000,00 доларів США. Наріжний камінь освячений у серпні 1964 р., а церкву освятив єпископ Ніл Саварин 25 червня 1967 р. У присутності пароха о. Петра Петришина та багатьох священиків і гостей, владика Ніл пожертвував 700,00 доларів, а багато інших вірних наслідували його приклад своїми пожертвами.