Церква Успіння Пресвятої Діви Марії (м. Городенка, Івано-Франківська область)

Споруджена, за одними даними, у 1763 році для греко-католицької громади міста коштом Миколи Василя Потоцького (за іншими, напевне, у 1763—1764;[1][2] чи 1763—1766 роках[3]. Виставлена 1763 року, посвячена — 1766-го.

Напевно, церква збудована під наглядом Мартина Урбаніка.[1] Автор проєкту — Бернард Меретин. Іконостас церкви схожий на іконостас собору Святого Юра у Львові, його вважають творінням Пінзеля або його школи.

Пишне освячення коштом фундатора відбулось 1 червня 1766 р. (обряд провів єпископ Лев Шептицький[5]).

Як і інший, збудований коштом М. В. Потоцького городенківський храм — костел Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії — увінчаний замість хреста схожим на нього гербом Потоцьких.

За легендою, базованою на одному із варіантів народної «Пісні про Бондарівну», храм зведено в знак покути магната за вбивство Бондарівни — дівчини із сусіднього села Чернятин.

М. В. Потоцький виділив кошти для проживання і діяльності у справі унії п'яти оо. місіонерів (східного обряду).