Церква святого Атаназія Великого (м. Реджина, Канада)

Церква святого Атаназія Великого - перша церква парафії; це друга українська католицька парафія в Реджині і розташована в північно-західній частині міста.

Преподобний Рудольф Лузні, помічник пароха парафії святого Василія Великого, відслужив першу Божественну Літургію для вірних північно-західної Реджини в травні 1966 р. У римо-католицькій церкві Святого Петра. 6 червня 1971 р. Єпископ Андрій Роборецький благословив територію майбутнього храму та культурно-релігійного центру парафії; парафіяни придбали це місце за 17 000 доларів. Того року парафія побудувала Центр святого Атаназія за 170 000 доларів.

Єпископ Андрій Роборецький благословив цей комплекс 7 травня 1972 р. У січні 1973 р. Преподобний Р. Лузней став офіційним пастором новоорганізованої парафії і в травні 1974 р. Прийняв там резиденцію. Починаючи з 1971 р. у залі спорудженого центру відбуваються святі служби для вірних парафії.

Парафіяни встановили тимчасовий вівтар і внесли деякі зміни, щоби пристосувати цю територію для святих служб. Нині під керівництвом їхнього пастора преподобного Р. Лузнея, вони формують плани будівництва церкви; 1977 року був визначений якнайшвидшою датою будівництва. Запропонований план церкви приєднає вже збудований центр до структури церкви. Переносна стінка між двома конструкціями буде використана для збільшення зони відпочинку приблизно до прибл. 500 осіб; зазвичай церква передбачає посадку прибл. 175 осіб.

У 1975 році членство парафії святого Атаназія налічувало близько 500 осіб. У 1976 році парафією керували: преподобний Рудольф Лузні, парох, Мирон Герасимук, Джозеф Гнатюк, Деніз Сорока, Вільфред Горват, Кліффорд Ракочі, Джек Зарі, Володимир Німіц, Гордон Сирота, Стівен Вінник, Флоренс Хук, Сільвестр Майкл Фемяк, Майкл Мозіондц, Орест Мазуркевич, Тед і Софі Рідделл, Бернард Лео Корчинскі, Денніс Цварич, Джон Шилук, Тед Дусик, Вальтер Староста, Тед Шабель, Гаррі Пристай, Майкл Шикула, Уолтер Хук та Джойс Цварич.

Українська католицька парафія Святого Атаназія Великого на північному заході Реджини - це друга парафія міста з постійним пастором.