Церква святого Миколая (м. Інсінґер, Канада)

Перший храм, розміром 12 х 12 футів, збудували у 1904 році українські католики та українські православні переселенці з Буковини. У 1911 році ця каплиця-церква була замінена на більшу споруду загальною вартістю 1400 доларів. 14 квітня 1931 року другу церкву знищила пожежа. Того року парафіяни збудували нинішню церкву.

Єпископ Никита Будка тричі відвідував парафію і благословив другий храм у 1913 році. Нинішній храм відвідав архієпископ Василій Ладика в 1933 році; освячено єпископом Нілом Савариним 26 серпня 1945 р. Єпископ Андрій Роборецький вшанував парафію кількома візитаціями, остання відбулася 31 серпня 1975 р.

Усі три храми збудовані на приватні пожертви та добровільну працю парафіян. Нинішня церква була побудована на загальну суму 3000 доларів; майстром будівництва був А. Чорний з Гудева. Церква являє собою хрестоподібну дерев’яну конструкцію, розміром 60 х 40 футів, і має архітектурно доповнений двосхилий дах з ґонта. Висока парадна вежа простягається над головним входом і увінчана куполом з дзвоном. В інтер’єрі переважає склепінчаста стеля; один головний вівтар знаходиться в святині з прилеглими ризницями; над тамбуром простягається хоровий лофт. Дерев’яні лави в нефі забезпечують сидіння прибл. 100 парафіян.

Церква електрично освітлена та має центральну систему спалювання на дровах.

Біля церкви стоїть дерев’яний пам’ятний хрест на честь Святої Місії 1930 року.

Парафіяльний зал, який також знаходиться неподалік, був збудований у 1929 році і отримав назву «Українська греко-католицька зала». Також на території є парафіяльний цвинтар. Десять акрів лісу, що межує з церквою та кладовищем, подарував Іван (Іван) Галюк.

Українські поселенці прибули в цю місцевість у 1898 р. переважно із села Вовківці Борщівського повіту. Парафія заснована в 1904 році; разом із преподобним А. Делером, ЧССР, засновниками були: Іван Галюк, Петро Галюк, С. Галюк, Іван Снігур, М. Спринжинатик, Матей Савчук, Матей Вівцяник, Семен Ковальчук, М. Цибульський, Дмитро Тимофій, Юрко Петранич. , Дац Матей, В. Пиндус, Семен Галюк, Т. Куропатва, Ів. Вівцяник, В. Піхо-вич, Ів. Затварницький, С. Тимофій, Ю. Цибульський, Гавриїл Цибульський, Ів. Сорока, Гаврил Кривуцький, Ю. Гудима, Семен Вальчак (Вальчук), Он. Цибульський, Павло Медвідь, Яким Федорчук, Ів. Медвідь, Порфир Ворошило, Ів. Панчук, В. Куропатва, Пилип Федорчук, В. Бойцун, Павло Вівцяник, 0. Пігович і Петро Вівцяник. Першу Божественну Літургію на парафії відслужив преподобний А. Делер, ЧССР, 25 лютого 1904 р. у домі Івана Галюка.

У 1941 р. парафія налічувала 50 членів із 70 дітьми (проп. Книга). У 1961 р. налічувалося 120 душ (Довідник), у 1967 р. — 20 сімей, а в 1975 р. — 19 сімей і чотири одиниці. Парафія в 1976 р. перебувала під керівництвом преподобного Романа Музички, ЧССР, пароха Білла Сабульського, Андрія Сабульського, Андрія Гнатука, Йосипа Тимофі та Михайла Сабульського. Українська католицька парафія Святого Миколая в Інсінгері перебуває під пастирською опікою Йорктона.