Храм Блаженного священномученика Олексія Зарицького (Львів)

Храм призначений для студентів та молоді, підпорядковується Релігійній Місії «Центр Студентського Капеланства» ЛА УГКЦ. Храм прихожанський (хоча є стабільна парафіяльна спільнота), збудований у 2009 році, освячений у день почитання Святого Миколая. Названий в честь блаженного Олексія Зарицького, який є покровителем вдів, сиріт, молоді та студентів, а також людей, які змушені жити на чужині та байдужих до віри.

Всі заходи храму найперше призначені для студентів та молоді. Тому при храмах збираються Студентський аматорський театр «САД», Волонтерський простір «DoBro», відбуваються зустрічі для молоді в дзвіниці («На каву з капеланом»), катехизація для молоді та дорослих, студенти можуть співати Літургію з дяком, а також різні паланові зустрічі Центру Студентського Капеланства (гаївки, пісенні вечори, зустрічі таборят після літа, спільна просфора).

Душпастирська опіка студентської молоді Національного університету “Львівська політехніка” розпочалась студентськими капеланами наприкінці 2006 року відвідуванням студентських гуртожитків. По суті зароджується діяльність Центру студентського капеланства. А вже з 2007 року з’являються у гуртожитках маленькі каплиці, спочатку в гуртожитку №15, а пізніше в гуртожитках №9 та №8, де кожного тижня служиться Божествена Літургія. Відтак для забезпечення вповні духовних потреб студентів зароджується ідея побудови студентського храму в Студентському містечку НУ “Львівська політехніка”. В травні 2009 року було освячено хрест та місце під будівництво храму. А вже 18 грудня 2009 року відбулося освячення першого у Львові студентського храму блаженного священномученика Олексія (Зарицького). Чин освячення храму здійснив Високопреосвященніший Архиєпископ Львівський Кир Ігор. Настоятелем храму було призначено о. Богдана Грушевського, голову Центру Студентського капелана який також і є студентським капеланом НУ “Львівська політехніка”.

Розташований храм на Воловецьких пагорбах. Це історичне і пам’ятне місце, бо тут були розстріляні українські і польські професори, які працювали у Львівській політехніці. Дивлячись на структуру Студентського містечка, можна побачити, що храм Олексія знаходиться в самому його серці, є духовним осередком, до якого студенти мають можливість приходити і заносити молитви до Бога.

Храм отримав назву в честь блаженного священномученика Олексія, який був парохом с.Рясне-Руське, а пізніше висланий в Казахстан де здійснював душпастирську опіку вірних підпільної на той час УГКЦ. Це є дуже рідкісний випадок в Україні, коли храм має таку назву.

Капелани разом зі студентською молоддю впродовж року проводять різноманітні заходи які дають можливість молодій людині зростати духовно та культурно. З літа 2014р. проводиться англомовний тиждень, де молодь має нагоду вдосконалювати свої знання з англійської мови. На початку вересня служиться урочиста Божествена Літургія з нагоди початку навчального року. 30 жовтня відбуваються святкування з нагоди храмового празника. В жовтні проводяться передріздвяніреколекції, а в березні великопосні. Кожного року, в грудні, при храмі особливу увагу приділяють малозабезпеченим прихожанам допомагаючи їм в різний спосіб. Кожного року з нагоди Різдва Христового, студентська молодь, організовує різдвяний вертеп, який відвідує прихожан храму. Після Йордану отці-капелани здійснюють Йорданські відвідини студентів у гуртожитках та вірних храму Олексія. В лютому на передодні свята Стрітеня відбувається прощання з колядою на яке запрошуються різні колективи та вертепи. Після Великодня, у світлий тиждень, біля храму водять хороводи та співають гаївки.
Говорячи про душпастирське служіння при храмі Олексія, варто зазначити що двері храму є відчинені кожного дня впродовж цілого тижня. Кожного вівторка о 19:00 в храмі відбуваються богословські зустрічі зі студентами. В суботу 11:00 проводиться зустріч вівтарної дружини. При храмі діє дитячий рукодільний гурток “круть-верть”. Заняття выдбуваються в неділю з 12:30.

Розклад богослужінь

ПОНЕДІЛОК
18:00 Божественна Літургія – за студентську молодь.
Молебень до блаженного священномученика Олексія (Зарицького).
ВІВТОРОК
СЕРЕДА
ЧЕТВЕР
18:00 Божественна Літургія – за студентську молодь.
Молитви на оздоровлення, помазання єлеєм.
П’ЯТНИЦЯ
18:00 Божественна Літургія – за студентську молодь.
Молебень до Пресвятої Богородиці.
Катехизація для дорослих.
Молитва спільноти матерів.
СУБОТА
НЕДІЛЯ
08:00 УТРЕНЯ
09:00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – за парафіян та прихожан.
11:00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – за батьків та дітей.
18:00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – за студентську молодь.
19:00 1 раз на місяць – зустрічі з молодими сім’ями.

Свято у будні
09:00 Божественна Літургія.
18:00 Божественна Літургія.

В часі Великого Посту
ПОНЕДІЛОК
18:00 Божественна Літургія Передосвячених Дарів.
Молебень до блаженного священномученика Олексія (Зарицького).
ВІВТОРОК
СЕРЕДА
09:00 Парастас (Сорокоусти).
19:00 Хресна Дорога
ЧЕТВЕР
18:00 Божественна Літургія Передосвячених Дарів.
Молитви на оздоровлення, помазання єлеєм.
Катехизація для дорослих.
П’ЯТНИЦЯ
17:00 Парастас (Сорокоусти)
19:00 Хресна Дорога.
Молитва спільноти матерів.
СУБОТА
НЕДІЛЯ
08:00 УТРЕНЯ
09:00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – за парафіян та прихожан.
11:00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – за батьків та дітей.
18:00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ – за студентську молодь
19:00 Хресна Дорога
19:00 1 раз на місяць – зустрічі з молодими сім’ями.

Храм відчинений

З 12:00 до 21:00

Час сповіді

В будні 12:00 до 17:00 і після Божественної Літургії (о 18:00).
В неділі в свята під час Літургій.