Храм Блаженного священномученика Олексія Зарицького (Львів)

Душпастирська опіка студентської молоді Національного університету “Львівська політехніка” розпочалась студентськими капеланами наприкінці 2006 року відвідуванням студентських гуртожитків. По суті зароджується діяльність Центру студентського капеланства. А вже з 2007 року з’являються у гуртожитках маленькі каплиці, спочатку в гуртожитку №15, а пізніше в гуртожитках №9 та №8, де кожного тижня служиться Божествена Літургія. Відтак для забезпечення вповні духовних потреб студентів зароджується ідея побудови студентського храму в Студентському містечку НУ “Львівська політехніка”. В травні 2009 року було освячено хрест та місце під будівництво храму. А вже 18 грудня 2009 року відбулося освячення першого у Львові студентського храму блаженного священномученика Олексія (Зарицького). Чин освячення храму здійснив Високопреосвященніший Архиєпископ Львівський Кир Ігор. Настоятелем храму було призначено о. Богдана Грушевського, голову Центру Студентського капелана який також і є студентським капеланом НУ “Львівська політехніка”.

Розташований храм на Воловецьких пагорбах. Це історичне і пам’ятне місце, бо тут були розстріляні українські і польські професори, які працювали у Львівській політехніці. Дивлячись на структуру Студентського містечка, можна побачити, що храм Олексія знаходиться в самому його серці, є духовним осередком, до якого студенти мають можливість приходити і заносити молитви до Бога.

Храм отримав назву в честь блаженного священномученика Олексія, який був парохом с.Рясне-Руське, а пізніше висланий в Казахстан де здійснював душпастирську опіку вірних підпільної на той час УГКЦ. Це є дуже рідкісний випадок в Україні, коли храм має таку назву.

Капелани разом зі студентською молоддю впродовж року проводять різноманітні заходи які дають можливість молодій людині зростати духовно та культурно. З літа 2014р. проводиться англомовний тиждень, де молодь має нагоду вдосконалювати свої знання з англійської мови. На початку вересня служиться урочиста Божествена Літургія з нагоди початку навчального року. 30 жовтня відбуваються святкування з нагоди храмового празника. В жовтні проводяться передріздвяніреколекції, а в березні великопосні. Кожного року, в грудні, при храмі особливу увагу приділяють малозабезпеченим прихожанам допомагаючи їм в різний спосіб. Кожного року з нагоди Різдва Христового, студентська молодь, організовує різдвяний вертеп, який відвідує прихожан храму. Після Йордану отці-капелани здійснюють Йорданські відвідини студентів у гуртожитках та вірних храму Олексія. В лютому на передодні свята Стрітеня відбувається прощання з колядою на яке запрошуються різні колективи та вертепи. Після Великодня, у світлий тиждень, біля храму водять хороводи та співають гаївки.
Говорячи про душпастирське служіння при храмі Олексія, варто зазначити що двері храму є відчинені кожного дня впродовж цілого тижня. Кожного вівторка о 19:00 в храмі відбуваються богословські зустрічі зі студентами. В суботу 11:00 проводиться зустріч вівтарної дружини. При храмі діє дитячий рукодільний гурток “круть-верть”. Заняття выдбуваються в неділю з 12:30.

Розклад богослужінь

Понеділок: Божественна Літургія за здоров’я і за всяке прошення – 18:00

Вівторок: Божественна Літургія за здоров’я і за всяке прошення - 18:00

Середа: Божественна Літургія за упокій – 9:00, Божественна Літургія за здоров’я і всяке прошення – 18:00

Четвер: Божественна Літургія за здоров’я і за всяке прошення – 18:00, Молитви на оздоровлення, помазання єлеєм.

П’ятниця: Божественні Літургія за здоров’я і за всяке прошення - 18:00

Субота: Божественна Літургія за упокій – 9:00

Неділя: Утреня – 8:00, Божественна Літургія за здоров’я і за всяке прошення – 9:00

Божественна Літургія за здоров’я і за всяке прошення – 11:00

Також служиться Велика Вечірня з Литією ввечері напередодні великих свят і Утреня зранку перед святковою Божественою Літургією в сам день свята.