Церква Преподобного Семиона Стовпника (с. Дубівка, Тернопільська область)

Церква Преподобного Симеона Стовпника у селі Дубівка мас надзвичайну історію. Збудували її з дерев'яних колод. За переказами, спочатку це була церква у Скалі-Подільській, потім її закупили до с. Цигани. Була вона під покровом Святого Миколая Чудотворця. Коли у 1905 році в Циганах освятили нову кам'яну церкву, її розібрали і перевезли у Дубівку. Головним меценатом церкви був Семен Величко. Він пожертвував землю під церкву і зробив значний грошовий внесок. Тому 14 вересня 1909 року, після завершення будівництва, освятили її на свято Преподобного Симеона Стовпника — як вдячність меценатові.

Для проведення богослужінь священик доїжджав з села Босири Чортківського району. Значний вклад у становлення і розвиток парафії села вніс о. Саверин Матковський. Це був дуже впливовий священник і громадський діяч. Його обирали депутатом до Віденського сейму. У роки Другої світової війни у південну частину захристії влучив снаряд, але пожежа дивним чином стихла і не завдала великої шкоди.

До 1946 року парафія і храм належали до УГКЦ. У 1946—1957 роках — до РПЦ. У 1957—1990 роках храм був недіючим — його закрила державна влада. У 1990 парафія і храм повернулися у лоно УГКЦ.

Парохи:

• о. Саверин Матковський (1909—1932),
  • о. Володимир Ковальський (до 1957),
  • о. Йосип Антків (1990—1999),
  • о. Олег Сушельницький (з 14 жовтня 1999).