Парафія Святих Кирила і Методія, під опікою Отців Згромадження Воплоченого Слова (Івано-Франківськ)

Парафія Святих Кирила і Методія, УГКЦ, якою опікуються Отці Згромадження Воплоченого Слова належить до Івано-Франківського деканату (декан о. Іван Репела, парох с. Опришівці) Івано-Франківської Єпархії УГКЦ і знаходиться на території с. Крихівці Івано-Франківської Міської Ради (масив Долина).

У 2004 р. владика Софрон Мудрий,ЧССВ, створив парафію Свв. Рівноапостольних Кирила і Методія в тому районі, де знаходився наш Новіціат, поручаючи її нашому Згромадженню. Велика та незабутня подія в історії нашого масиву та житті всіх його мешканців відбулася 10 березня 2004 року, коли преосвященний владика Івано-Франківської Греко-Католицької Єпархії Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ, вирішив створити нову парафію в межах території с. Крихівці-Долина. За Божим вподобанням нам пощастило бути під покровом славних братів Кирила і Методія, учителів та апостолів слов’янських народів, які євангелізували та охрестили люд давніх слов’янських країн та їх культуру. Сучасне подвижництво нашого Згромадження Воплоченого Слова є, у певному сенсі, продовженням історичної місії свв. Кирила і Методія. Вони, без сумніву, допоможуть нам відродити та охрестити свою епоху.

У тому ж році (2004 р.) було посвячено хрест і започатковано проект будівництва парафіяльного храму.

11 березня 2004 р. правлячий єпископ Івано-Франківської Єпархії УГКЦ затвердив проектні пропозиції монастирського храму для парафії свв. Кирила і Методія.

Початки, як завжди, були дуже скромні, але протягом десяти років ми бачили, як кількість парафіян збільшилася, бо у масиві поселялися нові жителі.

Першим настоятелем парафії було призначено о. Фернандо Браво, ВС, а з березня 2007 року і понинішній день парохом є о. Йосафат Бойко, ВС.

За катехизацію на парафії відповідають сестри Воплоченого Слова.

24 травня 2004 р. владика Софрон Мудрий поблагословив наріжний камінь храму. На цій події були присутні і гості Згромадження з Італії, які приїхали в Україну з нагоди ієрейських свячень о. Йосафата Бойка: оо. Данель Сіма та Карлос Перейра, ВС.

29 червня 2007 року монастир Воплоченого Слова у Крихівцях відвідав кардинал та епископ-емерит Вашингтону Теодор МакКаррік. У монастирській каплиці з нагоди тридцятиліття своїх єпископських свячень він відправив Святу Літургію. Також кардинал поблагословив котлован для будівництва храму рівноапостольних Кирила та Методія.

У травні 2008 року протягом 3 днів перед парафіяльним святом було проведено першу парафіяльну місію, яка закінчилася на храмовий празник. У цей день було посвячено каплицю Богородиці Помічниці Християн біля воріт монастиря.

23 травня 2009 року єпископ-емерит Софрон Мудрий посвятив Ораторій святого Дона Боско (Ораторій – це місце, де збираються діти та молодь для молитви, розмови, катехизації, занять та ігор. Від лат. oro – говорю, молю. – Прим. ред.)

На даний час ведеться будівництво монастирського храму. Значну фінансову підтримку для реалізації цього проекту надала держава. Великі зусилля роблять також і парафіяни.

6 квітня 2009 р. парафію відвідав Кир Володимир Війтишин. Під час цього візиту він ознайомився зі станом будівництва. Владика був присутній на вечірні свята Благовіщення у монастирі оо. Воплоченого Слова у Крихівцях. З нагоди 25-ліття Згромадження єпископ поблагословив пам’ятну ікону Благовіщення при вході до монастиря.

19 січня 2010 року було освячено новий Хрест біля будівництва Храму, так як старий був зламаний через погодні умови.

Розклад богослужінь

НЕДІЛЯ 20: І НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

08.15: Утреня. 09.00, 11.00: Божественна Літургія. Катехизація.Середа, 23: 18.00 – Літургія Передшеосвячених Дарів. СОРОКОУСТИ. 19.30 – ШКОЛА ВІРИ.

П’ятниця, 25: ДЕНЬ ЗГРОМАДЖЕННЯ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА

09.00 – Подячна Божественна Літургія з нагоди Дня Згромадження.

17.00 – Літургія Передшеосвячених Дарів. СОРОКОУСТИ. 18.30 – ХРЕСНА ДОРОГА.

Субота, 26: 08.15 – Утреня. 09.00 – Літургія за померлих, Панахида.

НЕДІЛЯ 27: ІІ НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

08.15: Утреня. 09.00, 11.00: Божественна Літургія. Катехизація.Середа, 30: 18.00 – Літургія Передшеосвячених Дарів. СОРОКОУСТИ. 19.30 – ШКОЛА ВІРИ

Перелік