Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с. Нижчі Луб'янки, Тернопільська область)

Церкву Покрови Пресвятої Богородиці вимуровано у 1862—1868 роках.

У 1946—1990 роках парафія і храм були у приналежності до РПЦ.

1 квітня 1990 року о. Й. Янішевський служив першу Службу Божу для парафії, яка повернулася в лоно УГКЦ.

У 2002 році о. Михайло Коцкович відновив парафіяльний духовий оркестр, продовжив працю з Марійською дружиною, церковним хором. У 2003 році він створив у храмі Вівтарну дружину. Також діє братство Матері Божої Неустанної Помочі.

У 2006—2007 роках силами і за кошти мирян навколо храму збудовано Хресну дорогу.

У травні 2010 року вперше за останні 73 роки на парафії пройшли місії, які провели отці Редемптористи М. Шевчишин і П. Ковальчук.

У 2011—2012 роках зроблено капітальний ремонт дзвіниці і перекрито три куполи церкви, повністю обновлено її фасад.

У 2013 році придбано і освячено новий дзвін.

За останні 10 років на парафії відновлено фігури Матері Божої, святого Миколая та Валентина, два хрести і каплицю на старому цвинтарі.

У 2011 році о. Михайло започаткував пішу ходу до Зарваниці. Кожного року в селі проводиться озвучена Хресна дорога в час Великого Посту за участю учнів старших і середніх класів та всієї парафії.

Парохи:

• о. І. Рейтаровський,
  • о. І. Бачинський,
  • о. В. Рожанський,
  • о. І. Олянович,
  • о. Літинський,
  • о. П. Кіжик,
  • о. Г. Яструбецький,
  • о. В. Процишин,
  • о. М. Бочкай,
  • о. М. Романів,
  • о. А. Бай,
  • о. Й.Янішевський (1990—2001),
  • о. Михайло Коцкович (з 2002).