Церква Різдва святого Івана Хрестителя (с. Тютьків, Тернопільська область)

Парафію фактично утворено у 1991 році. Статут зареєстровано у 1993 році. Під храм перебудовано колишній костьол, який збудувала у 1911 році римо-католицька громада. Архітектор невідомий, жертводавці — громада села, іконостас подарований з с. Постолівка Гусятинського району.

Храм освятив єпископ Михаїл Сабрига у 1995 році. Парафія в лоні УГКЦ існувала до 1946 року, потім перейшла в московське православ'я. На початку 1990-х років громада села поділилася на дві конфесії: УАПЦ і УГКЦ.

Храм належить до парафії з 1993 року.

Єпископську візитацію 6 травня 2013 року здійснив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

При парафії діє Вівтарна дружина, спільнота «Матері в молитві», братство «Живої Вервиці», Параманне братство.

Хрестів та фігур парафіяльного значення немає.

Парафія має у власності парафіяльний будинок, який знаходиться у с. Дарахів.

Парохи:

• о. Юліан Барановський,
  • о. Микола Фесюк,
  • о. Мирослав Гладяк,
  • о. Методій Бучинський (1994—1995),
  • о. Степан Гадай (1995—2009),
  • о. Віталій Бухта (з 2009).