Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Старичі, Львівська область)

Перша письмова згадка про храм у Стариськах (стара назва села) відноситься до 1530 року, коли король надав святиню отцю Омелянові та його сину Гнатові. У 1715 році в селі збудували нову дерев`яну церкву з трьома верхами. У 1917 році усі дзвони забрала австрійська влада для військових потреб. У 1876 році почали будівництво нової дерев`яної церкви Різдва Пр. Богородиці, яке завершили через три роки.

Під час будівництва триверху будівлю відразу помалювали. Вона мала розміри 15 х 5,5 сажня (30 х 11 метрів ­ моя прим.). Тоді ж була збудована дерев`яна дзвіниця. На початку 1884 року церкву покрили бляхою. Варто зауважити, що у той час серед тридцяти п`яти храмів городоцького деканату, тільки церкви у Стариськах і Страдчі були під бляхою.

До другої світової війни покровителем церкви був місцевий землевласник Едвард Вайсман Завідовський. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована посеред села, на високому березі потоку, біля забудови. Велика тризрубна триверха будівля. Гранчастої форми вівтар з прибудованими ризницями, ширша квадратова нава і вужчий бабинець розташовані по осі схід­захід. Прибудовані до вівтаря з півночі і півдня ризниці вкриті дахами, суміщеними з піддашшям, яке оточує церкву і його розриває півкруглий дашок над південним входом до нави і більший дашок на високих колонах над західним входом до бабинця.

Стіни під опасанням шальовані вертикально дошками, над опасанням ­ шальовані дошками "під ромб". Три світлові восьмерики (над навою набагато більший) були оббиті бляхою (по ремонті 2008 р. оббиті дошками аналогічно стінам надопасання) завершують церкву і вкриті невисокими шоломовими банями, які вінчають ліхтарі з маківками. На захід від церкви знаходиться деревяна триярусна квадратова оборонного типу дзвіниця.


Розклад богослужінь

Неділя:

8:00 – Утреня;

9:00 – Служба Божа;

11:00 – Служба Божа для дітей;

Перелік