Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії (м. Рим, Італія)

Головний осідок сестер служебниць Непорочної Діви Марії

Від 1945-го року Головний осідок сестер служебниць знаходиться в Римі, так як тодішня Головна Настоятелька, Мати Вероніка Ґарґіль була змушена виїхати з України, шукаючи місця, звідки могла б провадити цілим Згромадженням, яке було засноване у 1892 році в Галичині. Тоді Головна Настоятелька та Дорадниця с. Христофора Качковська, що приїхала з нею з України, поселилися у Папській колегії св. Свящ. Йосафата на Джаніколо. Від 1949 р. Головна Управа Згромадження перебуває по Via Cassia, 104. Теперішньою Головною Настоятелькою Згромадження Сестер Служебниць є сестра Дженес Солюк.

У Римі Головна Управа координує спосіб життя й місійну працю близько 750-и Сестер Служебниць, які несуть служіння у 15-ти країнах світу, а це: Україна, Канада, Бразилія, Сполучені Штати Америки, Польша, Словаччина, Сербія, Аргентина, Австралія, Англія, Франція, Німеччина, Хорватія, Італія й Казахстан. Сестри посвячуються виховній праці – катехизації дітей, праці з дошкільнятами, молоддю та дорослими; піклуванню за хворими, ділам милосердя і любові до ближнього, дбають про красу Божих храмів. Розпізнаючи знаки часу у світлі Євангелія, сестри чуйні до потреб оновлення місії, поширюють Боже Царство серед свого та інших народів.

Головною метою сестер є молитва і служіння. Апостольська праця Сестер Служебниць у Римі включає євангелізацію та катехизацію. Вони поширюють Боже Царство серед нашого народу, йдучи за вказівками своєї співзасновниці, Блаженної Йосафати Гордашевської: “іти там, де є найбільша потреба й виховувати серце народу”. Ця їхня апостольська праця в Римі представлена наступним чином:

• Працюють у генеральній Дирекції та в Українському відділі Ватиканського Радіо, крім того за чергою співають Сл. Божу, яка передається в Україну та до інших країн Східної Європи;
  • Ведуть домашнє господарство в двох українських папських колегіях: Папській Колегії св. Йосафата та Інституті Покрова Матері Божої;
  • Працюють в резиденції Архиєп. Миколи Етеровича, Генерального Секретаря Синоду Єпископів;
  • Шиють церковні ризи;
  • Навчаються в папських духовних університетах.
  • Щотижня зустрічаються з жінками затриманими з причини нелегального побуту в Італії, які знаходяться у центрі ідентифікації і депортації в Понте Ґалерія (Рим). Сестри з ними спілкуються, моляться і ведуть духовні науки. Коли потрібно, допомагають також матеріально.
  • Працюють з молитовною групою «Матері в молитві».
  • Допомагають нашим людям – заробітчанам, які шукають роботи, пристановища та іншої допомоги.
  • Що 2 тижні співають молебень з українськими заробітчанами на площі Rebbibbia.
  • Беруть участь у прощах до відпустових місць з нашими людьми.

У каплиці Головного дому зберігаються мощі Співзасновниці Згромадження, Блаженної Йосафати Гордашевської, яку 2001 року у Львові проголосив Блаженною Слуга Божий Іван Павло II, а також мощі Блаженної мучениці Тарсикії (Мацьків), проголошеної Блаженною 2001 року у Львові. Кожної останньої неділі місяця українці з Риму і околиць сходяться до каплиці сестер Служебниць на катехитичну науку та спільну молитву через заступництво наших Блаженних.

Своїм життям і прикладом сестри намагаються заохочувати інших до правдивого християнського життя на Славу Божу, честь Пречистої Діви Марії і нам мир!