Церква святих Петра і Павла (с. Зимна Вода, Львівська область)

У 1991—1994 роках сільською радою було виділено земельну ділянку під будівництва греко-католицької церкви Святих апостолів Петра і Павла. Місце під нову церкву вибрали о. Петро Кузь, голова сільради Андрій Шмілик та голова церковного комітету М. Шарак. 12 липня 1991 року, на запрошення греко-католицької громади села, Зимну Воду з пастирським візитом відвідав Митрополит УГКЦ Володимир Стернюк та звершив чин заснування церкви і поставлення хреста та освятив наріжний камінь майбутнього храму Святих апостолів Петра і Павла.

Так на земельній ділянці між вул. Львівською, Крип'якевича та Володимира Великого, розпочалося будівництво нового греко-католицького храму — Святих апостолів Петра і Павла за проектом відомого українського архітектора Мирона Вензиловича. Храм відзначається оригінальною сучасною архітектурою, у вигляді розгорненого Святого Письма, вдало поєднаною з рисами традиційної архітектури, а також чудовим внутрішнім оздобленням. Усі творчі й доброчинні можливості села було залучено до процесу зведення церкви — від спільних коштів до особистої участі в будівельних роботах.

12 липня 2005 року, на свято святих Петра і Павла, у новозбудованому храмі відслужено першу Божественну Літургію. У даний час храм святих апостолів Петра і Павла належить до Сокільницького протопресвітеріяту Львівської архиєпархії УГКЦ, а парохом храму є о. Степан Глушак.

На початку 2015 року архітектором Романом Омеляновичем Крушельницьким завершено проект дзвіниці, а також, існує ідея заснування великого парку біля церкви Святих апостолів Петра і Павла.

Храм відчинений

Пн - Пт.: 8-11