Церква Святого архистратига Михаїла (с. Вербиця, Львівська обл.)

Церква Святого архистратига Михаїла стоїть на підвищенні східної частини с. Вербиця. Збудована вона у першій половині ХІХ ст., точніше у 1846–1848 рр., ймовірно на місці старої церкви.

Вже понад півтора століття на престолі храму знаходиться Вербицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, яка, за народним переказом, вперше прославилася влітку 1848 р. На той час образ висів на стіні в сільській хаті однієї побожної родини і чудесним чином самовідновився. Водночас він почав випромінювати яскраве світло. Почувши про чудесне відновлення потьмянілої старенької ікони, люди почали приходити звідусіль і молитися до Пречистої Діви Марії.

Ікону з урочистою процесією перенесли до сільської церкви. Папа Римський Пій ІХ, за результатами дворічної роботи Духовної комісії, визнав Вербицьку ікону чудотворною і уділив церкві Святого архистратига Михаїла право повного відпусту на празник Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці. Перший відпуст відбувся у 1888 р.

Наприкінці 50-х рр. минулого сторіччя храм був закритий, а багато речей було втрачено. Проте ікона завжди залишалася в церкві і чекала свого часу. І цей час настав, коли Україна святкувала 1000 −ліття свого Хрещення. 15 липня 1989 р., на свято Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці, відбулося перше Богослужіння. У 2001 р. на місці оновлення чудотворної ікони було споруджено капличку.