Церква Пресвятої Трійці (м. Підволочиськ, Тернопільська область)

У Підволочиську є дві парафії УГКЦ і два храми: Пресвятої Тройці та Успення Пресвятої Богородиці (в колишньому с. Заднишівка), яке у 60-х роках XX століття приєднали до Підволочиська.

У попередні століття греко-католики Староміщини, Підволочиська і Заднишівки складали одну парафію матірної церкви святого Миколая в Староміщині.

У самому ж Підволочиську аж до початку XX століття греко-католики власної церкви не мали. У тематизмі з 1914 року подано: «В році 1909 кілька громадян у Підволочиськах за старанням Митрополита Андрея купило в жидів старий латинський костел на церкву» (це споруда 1883 року). Його переробили на церкву Пресвятої Тройці, але парафія була дочірньою парафії Староміщини.

На Великдень 15 квітня 1990 р. о. Зиновій Гончарик відслужив першу урочисту Літургію в церкві Пресвятої Тройці у Підволочиську. Протягом двох років у церкві Пресвятої Тройці відбувалося почергове служіння греко-католиків та православних. У Квітну неділю 1995 року відбулося урочисте освячення відреставрованої після пожежі 1992 року церкви, яке звершив владика Михаїл Сабрига. Вдруге візитацію парафії владика Михаїл здійснив у 1998 році.

На парафії діє: братство «Апостольство молитви», Марійська та Вівтарна дружини, спільнота «Матері в молитві».

Парохи:

о. Лев Бердкович (1785),
о. Михайло Мощинський (1807—1850),
о. Яків Шидловський (1888—?),
о. Ісидор Свистун,
о. Омелян Ковч (1911),
о. Михайло Патрило (1920-ті — серпень 1945, 1956—1968),
о. Степан Яворський,
о. Йосафат Фаль, ЧСВВ
о. Михайло Хрипа, ЧНІ
о. Володимир Баран,
о. Зеновій Гончарик (1987—?, з 15 квітня 1990).