Церква Трьох Святителів (м. Бровари, Київська область)

У місті Броварах проживає немало вихідців із Західної України. Під час зустрічей земляків часто поставало питання про те, як добре було б мати рідну Греко – Католицьку Церкву. У 1994 році тернополянин Павло Недошитко познайомився з сестрою Терезою Слотою, що належить до згромадження Сестер – служебниць Непорочної Діви Марії. У той час вона працювала у Києві, в Папській нунціатурі. Павло розповів сестрі Терезі про наміри створити громаду УГКЦ, а вона підказала, які конкретні кроки для цього треба зробити. Зі Львова ініціатори одержали три примірники Статуту та бланки, які треба було заповнити, також листа – керівництво до діЇ. Сестра Тереза була «інформаційним спонсором» та опікувалась парафією на етапі її створення з квітня 1994 по січень 1995 року. Статут парафії підписав кардинал Мирослав Іван Любачівський, тодішній Глава УГКЦ, 2 лютого 1995 року. А за день до того, 1 лютого, до Броварів завітав з Києва отець Валентин Матіяш. Вже 5 лютого він відслужив першу Святу Літургію на квартирі у Григорія Кицюка. Наступної неділі, 12 лютого, отець Валентин служив у «червоному куточку» будинку 11-А на вулиці Незалежності у присутності засновників парафії та гостей, які дізнались про подію з невідомих джерел. Це були незгодні громадяни. Але Богослужінню вони не перешкоджали. Один з чотирьох гостей згодом долучився до громади. Дев’ять недільних Служб Божих провели у тому ж напівпідвальному приміщенні «червоного куточка». На Вербну неділю отець служив у художній майстерні на вулиці Ремонтників. А перший Великдень зустрічали у приміщенні ЖЕКу №1. Там Служби Божі відбувались аж до 1996 –го Нового Року. Потім перейшли до помешкання парафіянки Марії Репило. Після смерті бабусі Марії Служби Божі відбувались у актовому залі школи №7. Літом 1998 року парафію вперше відвідав єпископ Василій Медвіт. З ініціативи отця Валентина парафію назвали Трьохсвятительською, в пам'ять першого свята, яке спільно відзначали 12 лютого в ширшому колі земляків.

Значним прогресивним кроком у житті громади стало придбання парафіяльної квартири. Тепер з’явилась можливість проводити Богослужіння не тільки в неділю, але і в свята. З 2000 по 2007 рік настоятелями парафії були: отець Любомир Саноцький, монах – василіянин отець Пахомій (Сидор), отець Богдан Чурило.

11 лютого 2007 року у Бровари приїхали зі Львова отці Олег Панчиняк та Ігор Яців. Їхнє служіння підняло парафію на вищий рівень. У тому ж 2007 році місто надало в оренду нашій громаді земельну ділянку площею 8 сотих. 18 серпня 2007 Владика Богдан Дзюрах урочисто освятив на цій ділянці Хрест. 20 жовтня 2007 року було освячено каплицю. З появою каплиці громада значно зросла. Відбувалось багато цікавих подій, як наприклад, відзначення парафіяльних свят, візити наших Владик Йосипа Міляна та Богдана Дзюраха, реколекції, зустрічі. У каплиці перебували мощі святих, зокрема Шарбеля та Івана Хрестителя.

12 лютого 2010 року Блаженніший Любомир Гузар освятив наріжний камінь майбутнього Храму. З вересня 2010 до жовтня 2017 тривало будівництво. 8 жовтня 2017р.Б. Блаженніший Святослав Шевчук здійснив Чин освячення храму Трьох Святителів. А 10 лютого 2019 року було освячено іконостас. Зараз Храм Трьох святителів є справжньою окрасою міста Бровари і духовним осередком не лише для вихідців з заходу України, але й зі сходу, та і багатьох місцевих мешканців. У неділю та свята Храм не вміщає всіх прихожан, тому відбувається дві Служби Божі, одна з недільних Служб – для дітей. Зараз на парафії служить також отець Валерій Гром. З 2018 року отець Олег Панчиняк очолює також броварське товариство «Духовність», котре об’єднує представників місцевих релігійних громад.

Наступного року Трьохсвятительська парафія відзначатиме 25 –річчя від свого заснування.

Розклад богослужінь

РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ (загальний)
ПОНЕДІЛОК
ВІВТОРОК